تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۶:۱۶ کد مطلب 123331

اجرای طرح تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو در هاله ای از ابهام

رییس سازمان غذا و دارو طرح تحقیق و تفحص از این سازمان را در مراحل مقدماتی دانست و گفت: امیدواریم این طرح به مرحله اجرا نرسد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از باشگاه خبرنگاران رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو  در واکنش به انتشار خبری مبنی بر کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص در سازمان غذا و دارو بیان کرد: نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان نیز که این خبر به نقل از وی منتشر شده بود آن را تکذیب کرد گاهی اوقات رسانه ها مقرضانه یا نا آگاهانه اخبار خلافی بر واقعیت منتشر می کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر سه مورد تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت توسط چند نماینده در حال پیگیری است و هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد دکتر هاشمی و بنده پاسخ‌هایمان را به صورت کتبی ارائه دادیم و در کمیسیون بهداشت و درمان نیز حضور پیدا کردیم.
دیناروند با اشاره به اینکه چند سوال از این طرح به سازمان غذا و دارو مربوط می شود، افزود: با حضور در کمیسیون بهداشت و درمان و ارائه پاسخ ها نمایندگان را قانع کردیم، البته هیچ گاه در بی خطا بودن اقداماتمان ادعای نداشتیم و هر کجا نیاز به اصلاح داشت شجاعانه عمل کردیم اقدامات وزارت بهداشت با عقل، منطق، تدبیر و برنامه ریزی پیش می رود پس باید این وزارت خانه خود را برای این قبیل سوالات آماده کند.
رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد: تا ۴ سال گذشته هیچ کس نام سازمان غذا و دارو را نشنیده بود زمانی که سازمان غذا و دارو خبر از کاهش ۳۵۰ میلیون دلاری واردات در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۲ داد طبیعی است که افرادی در این واردات نقش داشته اند ضربه بخورند این شرایط زمان اعلام خبر کاهش ۳۵ درصدی قیمت تجهیزات پزشکی و یا افزایش ۲۰ درصدی سخت گیری ها در واردات برنج یکسان است چرا که منفعت برخی دچار آسیب می شود.
دیناروند اقدامات وزارت بهداشت را در جهت رفاه مردم اجرای طرح تحول سلامت و سیاست های کلان دانست و افزود: روز گذشته با ۳۰ شرکتی که حمایت از تولید داخل منافع‌شان را خدشه دار کرده بود جلسه داشتم بدهی است که حرکت در راستای سیاست های و حمایت از تولید داخل منتقدان را برای سازمان غذا و دارو به همراه دارد، البته این شرکت ها راه های بسیاری برای جبران ضررهایشان دارند.
وی با اشاره به رضایت مندی بیشتر مردم از وزارت بهداشت نسبت به سایر دستگاه ها یادآور شد: با وجود محدود بودن امکانات بودجه و نیروی انسانی مردم ایران به حداقل تلاش ها پاسخ رضایت مندانه می دهند امیدواریم طرح تحقیق و تفحص اجرایی نشده و عمل کرد خالصانه وزارت بهداشت در مراحل مقدماتی به نمایندگان اثبات شود، البته تنها یک نماینده نیاز به توضیح بیشتر و برگزاری جلسه برای تبادل اطلاعات دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: