تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۳۰ - ۲۰:۱۴ کد مطلب 123420

راه‌اندازی شهرک‌های فناوری آزاد در ۱۸ استان کشور

رئیس دانشگاه آزاد گفت: ۱۸ استان کشور مشغول ساخت شهرک‌های فناوری آزاد هستند و تاکنون ۶۵ شرکت دانش‌بنیان تاسیس شده است.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از فارس حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، با بیان اینکه یکی از اولویت‌های دانشگاه آزاد توجه به اقتصاد دانش‌بنیان است، گفت: از سال ۹۲ و همزمان با شروع فعالیتم در دانشگاه آزاد شورای اقتصاد دانش‌بنیان را راه‌اندازی کردیم و شهرک‌های فناوری آزاد و سامانه ساها از جمله اقدامات ما در این زمینه بوده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در چند سال گذشته دو هزار و ۳۰۰ میلیارد بدهی داشته است، گفت: برنامه‌ریزی کردیم تا با توجه به اقتصاد دانش بنیان بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

وی افزود: همچنین از طریق شورای اقتصاد دانش‌بنیان سعی داریم وابستگی دانشگاه به شهریه را نیز کاهش دهیم.

وی با اشاره به فراهم شدن زیربناها و لوازم تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد گفت: ۱۸ استان کشور مشغول ساخت شهرک‌های فناوری آزاد هستند و تاکنون ۶۵ شرکت دانش‌بنیان تاسیس شده است.

وی افزود: در حال حاضر مراکز رشد در واحدها مستقر هستند ولی با احداث شهرک‌ها مراکز رشد نیز به این شهرک‌ها منتقل می‌شود.

میرزاده گفت: حمایت‌های مالی و اعتباری مانند اعطای وام نیز در دستور کار ما قرار دارد که از این طریق می‌توانیم اشتغال‌زایی هم انجام دهیم.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد بیش از ۳۷۳ مجله علمی پژوهشی و ۱۶ مجلس نمایی بین‌المللی دارد که ۱۰۴ عنوان رتبه‌های علمی تدریجی و علمی پژوهشی و ۱۶ عنوان رتبه بین‌المللی دارند.

میرزاده ادامه داد: همچنین سامانه‌ ارزیابی‌های مجلات را داریم که مقالات ما در این سامانه‌ها ارزیابی می‌شود تا اورجینال بودن آنها اثبات شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: