تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۴ کد مطلب 123513

میشل عون: دوران آبادانی کشور و استقلال در تصمیم‌گیری فرارسیده است

رئیس جمهوری لبنان در پیامی بمناسبت سالروز استقلال این کشور با تاکید بر اینکه دوران سازندگی و آبادانی لبنان فرارسیده است، خواستار استقلال در تصمیم‌گیری‌ها و عدم وابستگی به بیگانگان شد.

به گزارش میدان۷۲، ژنرال میشل عون، رئیس جمهوری لبنان شب گذشته در آستانه سالروز استقلال این کشور سخنرانی کرد و خطاب به مردم لبنان تاکید کرد: سالروز استقلال لبنان تنها مناسبتی برای برگزاری مراسم جشن و سرور نیست، بلکه روزی است که به همه لبنانی‌ها زندگی مشترک و مسالمت‌آمیز کنار یکدیگر را یادآوری می‌کند.

رئیس جمهوری لبنان افزود: وظیفه تمام لبنانی‌هاست که از کشوری دفاع و محافظت کنند که به آنها هویت بخشیده و نباید با آن همچون کالایی قابل داد و ستد تعامل کرد، چون اگر آن را بفروشیم، هویت خود را از دست خواهیم داد.

عون خطاب به مردم لبنان گفت: امید بسیاری به این دوره دارید، امیدی به اندازه از خودگذشتگی و خویشتن‌داری و انتظاری که داشتید و همانطور که راه را با هم آغاز کردیم، آن را با هم به پایان خواهیم رساند، پس برای آبادانی و سازندگی وطن آستین همت را بالا زنید.

وی خاطر نشان کرد: همانگونه که استقلال را محقق کردیم، به همان ترتیب باید به آن قدرت و توان ببخشیم و این قدرت و توان تنها با عدم تکیه به بیگانگان در تصمیم‌گیری‌ها حاصل می‌شود.

پایگاه خبری «العهد» نوشت: رئیس جمهوری لبنان تحکیم و تقویت وحدت ملی را در راس تمام اولویت‌ها و مهمترین گام جهت حمایت از لبنان و تحکیم پایه‌های ثبات و استقرار آن دانست و تاکید کرد: بدون تغییر خط مشی‌ها و اصول و مبادی کاری رشد و بالندگی کشور در این برهه محقق نخواهد شد.

ژنرال میشل عون همچنین نقش ارتش و نیروهای امنیتی لبنان را که علی رغم تمام رخدادهای جاری اطراف این کشور همچنان به ادای وظایف خود در دفاع و حمایت از لبنان مشغول است، ستود.

 منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: