تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ - ۲۱:۱۵ کد مطلب 123643

جنایتى هولناک و مقاومتى ماندگار

چهارم آذر ۶۵ بود که هواپیماهاى جنگنده عراقى به طور گسترده از آسمان اندیمشک مردم بى پناه را مورد تهاجم قرار دادند.

میدان۷۲/ دکتر غلامحسین الهام: چهارم آذر ۶۵ بود که هواپیماهاى جنگنده عراقى به طور گسترده از آسمان اندیمشک مردم بى پناه را مورد تهاجم قرار دادند.

ایستگاه راه آهن نقطه تجمع رزمندگان بود. گروهى از مرخصى بر مى گشتند ، و گروهى به مرخصى مى رفتند. همان قطارى که رزمندگان به طنز، موقع رفتن به سمت تهران نام «دلبر» بر آن گذاشته بودند و چون بر مى گشت «دلاور»ش مى خواندند. در آن بمباران وحشتناک بسیارى از آن دلاوران، به دلبر حقیقى و لقاى حق پیوستند و بسیارى مجروح شدند
مردم شهر به شدت مورد هجوم قرار گرفتند، خانه ها ویران شد، خیابانهاى شهر مورد حمله شدید واقع شد و شهروندان عادى و مردم مقاوم اندیمشک، قربانى جنایت بى سابقه ی صدام شدند.
گفته شد این بمباران بیش از یک ساعت ادامه داشته است، مردم علاوه بر کشتار بوسیله بمب هاى هوایى ، بوسیله مسلسل نیز مورد اصابت مستقیم قرار گرفته بودند. برخى به شوخى مى گفتند اگر یک رهگذر در خیابان زنده مانده بود، خلبان پیاده مى شد و با فانوسقه حساب او را مى رسید!
تا آنجا که توانسته بودند، تلاش کردند تا سایه پر وحشت مرگ بر سراسر شهر گسترده شود، اما بمباران پایان یافت و مقاومت نه !
اندیمشک مقاوم ماند و تجربه و آزمونى بلند از ایستادگى و ایمان را به نمایش گذاشت و رکوردى نو از پایدارى و وفادارى بر آرمان بلند ایمانى، از خود در تاریخ به ثبت رساند.

اندیمشک در نخستین ساعات جنگ زمینى هم اولین شهیدان را تقدیم کرده بود، روزى که عراق ناگهان وارد خاک میهن عزیز ما شد، گروهى از جوانان اندیمشکى عضو جهادسازندگى که در روستاهاى مرزى مشغول خدمت رسانى بودند، شهید یا اسیر شدند. در نخستین روز جنگ نیز این شهر آماج حملات هوایى قرار گرفت. تا قبل از عملیات فتح المبین ، در تیررس توپخانه دشمن نیز بود . از موشک هاى اهدایى به صدام بى نصیب نماند.
شهرى که در دوران قبل از انقلاب با مظاهر تمدنى غرب شکل گرفته بود در انقلاب درخشید و در جنگ میقات شهیدان شد و چه جوانان برومندى را تقدیم اسلام و میهن اسلامى کردند و چه زیبا شهر را به عطر وجودشان معطر کرده اند. امروز نیز در دفاع از حرم پیشگامند، بر خاک شهید خیز و مقاومش بوسه مى زنم و به اینکه افتخار زادگاهیش را دارم مفتخرم!
خدایا مردمانش را پیوسته عزیز بدار که مى دانم دوست دار حسینت هستند و عاشق شهادت!

🗓۴ آذر ۹۵

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: