تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ - ۲۱:۳۳ کد مطلب 123695

سردار ادیبی خبر داد؛

ساخت یادمان «شهید حسن باقری» در منطقه عمومی فکه

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: یادمان «شهید حسن باقری» با تصویب شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور در محل شهادت این شهید بزرگوار در منطقه عمومی فکه ساخته خواهد شد.

به گزارش میدان ۷۲ سردار «نادر ادیبی» دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به نشست شورای سیاست گذاری راهیان نور کشور که روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: موضوعات مختلفی در نشست روز گذشته شورا مورد بحث قرار گرفت که مهم ترین مطلب، ایجاد و احداث یادمان شهید حسن باقری بود که مورد تصویب شورای سیاست گذاری راهیان نور قرار گرفت.

وی با بیان اینکه یادمان شهید باقری در محل شهادت وی در منطقه عمومی فکه ایجاد خواهد شد، گفت: در محل شهادت این فرمانده برجسته دفاع مقدس، چندین عملیات صورت گرفته و حوادث گوناگونی نیز رقم خورده و موضوعات متنوعی دارد که قابل اعتناست.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل ایجاد این یادمان، شخصیت منحصر بفرد شهید حسن باقری است. دانشجوی نابغه‌ای که معادلات جنگ را با ابداع روش‌های جدید به نفع ملّت ایران عوض نمود.

سردار ادیبی افزود: مقام معظم رهبری مسئله‌ى دفاع مقدّس را یک آزمونى می‌دانند که فرصتی براى بُروز استعدادهای اشخاص بود(بیانات در ۲۵ آذر ۱۳۹۲) که شهید حسن باقری از جمله چهره‌های افتخار و استعدادهای همین دفاع مقدس است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره شهید حسن باقری اظهار کرد: حضرت آقا شهید حسن باقری را معجزه انقلاب که در ظرف کمتر از دو سال از یک سرباز و بسیجی به یک استراتژیست بزرگ نظامى تبدیل شده است، خطاب کرده‌اند و ستاد مرکزی راهیان نور کشور با استفاده از این رهنمودها و تجمیع نظرات فرماندهان دفاع مقدس در پی ایجاد این یادمان با نگاه الگوی جوان انقلابی می‌باشد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور ادامه داد: ایجاد این یادمان در حال حاضر در مرحله مطالعه جامع است و پس از اتمام مطالعات، به سرعت اقدامات اجرایی و عمرانی آن را فراهم خواهیم کرد و درصدد هستیم که در اقدامات آتی، مردم با حضور در این یادمان روایت‌های خوبی را از جوانب مختلف شخصیت انقلابی شهید باقری بشنوند.

سردار ادیبی گفت: با توجه به علاقه زیاد مردم بویژه جوانان به این شهید بزرگوار، بسترسازی حضور مردم و ایجاد امکانات و زیرساخت مناسب برای حضور سریع تر مردم در این یادمان، دغدغه اصلی ما است که باید ابتدا مهیا شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: