تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ - ۱۰:۵۷ کد مطلب 123708

فیدل کاسترو درگذشت؛ نظرات جالب فرمانده فیدل در مورد انقلاب ایران و دکتر احمدی نژاد+ تصاویر

کاسترو و احمدی نژاد در سال نود دیدار چند ساعته ای با یکدیگر داشتند که اظهارات فرمانده کاسترو در مورد ایران و دکتر احمدی نژاد جالب توجه است.

به گزارش میدان۷۲، صبح امروز فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا در سن نود سالگی درگذشت. آخرین حضور وی در انظار عمومی در ماه آگوست بود.

کاسترو و احمدی نژاد در سال نود دیدار چند ساعته ای با یکدیگر داشتند که اظهارات فرمانده کاسترو در مورد ایران و دکتر احمدی نژاد جالب توجه است.

رهبر انقلاب کوبا با انتشار مقاله ای در یک روزنامه آلمانی، از محمود احمدی نژاد رییس جمهوری به عنوان مردی ‘آرام اما راسخ’ یاد کرد که تحت تاثیر ‘یانکی ها'(آمریکاییها) قرار نگرفته است و به اقتدار و قابلیت های ملت خود اعتماد کامل دارد.

کاسترو، مقاومت ملت ایران در مقابل امپریالیسم و قدرت‌های زورگو را ستودنی و درس‌آموز توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با ایستادگی و مقاومت در برابر مستکبران، جایگاه برجسته‌ای در مناسبات جهانی و در بین ملت‌ها پیدا کرده است و این جایگاه ارزشمند می‌تواند کانون امید ملت‌های جهان باشد.

مرد قدرتمند’ ، ‘ مهمان برجسته سیاسی’، ‘ مبارز ضد امپریالیسمی’ ، ‘ پیشنهاد دهنده نظام عادلانه جهانی’ ، ‘ صلح جو ‘ و ‘ شایسته دکترای افتخاری سیاسی’ از جمله القاب و عناوینی بود که رسانه های دیداری و شنیداری آمریکای لاتین در سفر چند روزه ی برای احمدی نژاد در سفر به کوبا برای انعکاس اخبار سفر رییس جمهوری سابق کشورمان بکار بردند.

هم چنین حمیدرضا آصفی سفیر سابق ایران در آلمان شرقی در بخشی از خاطرات خود به نقل از کاسترو میگوید: «من متن سخنرانی آقای خامنه‌ای را در کشوی میزم گذاشته‌ام و هر وقت فرصت می‌کنم آن را می‌خوانم.»

resized_728419_516  ۲۰۲۶۷۶_۳۰۱ images %d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-3 %d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-2

  1. اسفندیار :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    چون که داری تو بر خلق اعتماد
    زین جهت بر تو دارند اعتقاد

    آرای باطله پیروز است

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: