تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۸ - ۱۶:۱۹ کد مطلب 123857

مشاور رئیس‌جمهوری خبر داد؛

اعلام خطای واقعی ATC در حادثه برخورد قطار

رییس کمیته پیگیری حادثه قطار مسافری اعلام کرد: سیستم اتوماتیک کنترل قطار به درستی اعلام خطا کرده،اما اینکه این سیستم به صورت دستی خاموش شده باید مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از باشگاه خبرنگاران  اکبر ترکان با اشاره به بازدید بازرسان از کارخانه‌های تولید قطعات سیستم‌های CTC  و ATC اظهار کرد: درباره قراردادهای شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا و این کارخانه‌ها برای اتوماسیون تجهیزات مباحثی صورت گرفته و اطلاعات به صورت کتبی از این کارخانه‌ها دریافت شده است.
وی با بیان این‌که به دنبال چگونگی کار سیستم اتوماسیون هستیم، تصریح کرد: بررسی های صورت گرفته حاکی از آن است که سیستم‌ کنترل اتوماتیک قطار به خوبی عمل کرده است.
ترکان تاکید کرد:‌سیستم‌های اتوماسیون در خصوص هر دو قطار به خوبی عمل کرده و به قطار سمنان- مشهد اطلاع داده مسیر برای تردد بسته بوده و به همین دلیل چراغ را قرمز کرده است.
مشاور رئیس‌جمهوری ادامه داد:‌ اما تصمیم گرفته می‌شود قطار به صورت دستی حرکت کند و سیستم اتوماسیون خاموش می‌شود که این امر باید مورد بررسی قرار گیرد.
به گفته ترکان، در حال بررسی مراحل کار تصمیم‌گیری برای خاموش کردن سیستم کنترل اتوماتیک قطار هستیم تا اگر قصوری صورت گرفته مشخص شود.
این در حالی است که راه آهن روز گذشته طی اطلاعیه ای جزییات حادثه را تشریح کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: