تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ - ۲۳:۲۹ کد مطلب 123921

واکنش یک مقام آگاه در نیروی دریایی سپاه به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر هدف‌گیری بالگردشان توسط قایق سپاه؛

آمریکایی‌ها به دنبال جوسازی هستند

یک مقام آگاه در نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال جوسازی هستند، گفت: مشکل اصلی در خلیج فارس حضور آن‌هاست که با رفتارهای نامناسب و غیرحرفه‌ای درصدد غیرعادی جلوه دادن شرایط هستند.

به گزارش میدان ۷۲ درپی ادعای اخیر مقامات وزارت دفاع آمریکا مبنی بر هدف گیری شناور سپاه در تنگه هرمز به سمت یک فروند بالگرد نیروی دریایی آمریکا، یک مقام آگاه در نیروی دریایی سپاه گفت: اینکه هر از چند گاه برخی مقامات آمریکایی ادعاهای اینچنین مطرح می‌کنند، نشان می‌دهد آنها ورای حرکتهای تبلیغاتی درپی اهداف خاصی هستند، لذا به آنها تأکید می‌کنیم «جوسازی ممنوع؛ مشکل شما هستید».

وی افزود: امروز بر کسی پنهان نیست که مشکل اصلی در خلیج فارس حضور آمریکایی‌ها است که با رفتارهای نامناسب و غیرحرفه‌ای درصدد غیرعادی جلوه دادن شرایط هستند.

این مقام آگاه با اشاره به تردد شناورهای ملل و کشورهای مختلف از خلیج فارس و تنگه هرمز تصریح کرد: شناورهای کشورهای دیگر با رعایت قوانین و مقررات بین المللی شبانه روز بدون هیچگونه مشکل در حال تردد از منطقه می‌باشند و این تنها آمریکایی‌ها هستند که درپی ایجاد سر و صدا بوده و می‌خواهند با دلایل غیرواقعی مسأله سازی کنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه در عین حال رزمندگان نیروی دریایی سپاه مجهز و مصمم و در آمادگی کامل قرار داشته و با رصد تحرکات و ترددهای شناوری در خلیج فارس و تنگه هرمز بر حفظ و تأمین امنیت پایدار این منطقه حساس و راهبردی تأکید دارند، اظهار کرد: ما بدون اعتنا به جوسازی آمریکایی‌ها در کمال آرامش و با دقت و جدیت به مأموریتهای خود در آب‌های سرزمینی کشورمان خواهیم پرداخت و قضاوت پیرامون ادعاهای آمریکایی‌ها را به مخاطبین واگذار می‌نماییم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: