تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ - ۱۶:۲۷ کد مطلب 123966

پیکر آیت الله شاهرخی در قم تشییع شد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در پیامی رحلت آیت الله محمد نقی شاهرخی نماینده سابق استان لرستان در مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

به گزارش میدان ۷۲ متن کامل پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به شرح زیر است:

خبر در گذشت آیت‌الله سید محمد‌نقی شاهرخی(ره) نماینده سابق مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری موجب اندوه فراوان گردید.

ایشان خدمات شایسته‌ای در امامت جمعه و نمایندگی حضرت امام خمینی(ره) به مردم ولایتمدار استان لرستان ارائه نمودند و در زمره‌ی وفاداران به نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش برجسته‌ای در مبارزات انقلاب اسلامی داشته و همچنین سالها به عنوان نماینده مقام معظم رهبری«مدظله‌العالی» در کشورهای جنوب شرق آسیا تلاش فراوانی در راه معرفی اسلام ناب محمدی(ص) و تقویت پایگاه تشیع و اهل بیت(علیهم السلام) و وحدت اسلامی داشتند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ارتحال آن روحانی عالیقدر را به حوزه‌های علمیه، مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید‌«دامت برکاتهم»، مردم وفادار و عزیزخطه‌ی لرستان و همه‌ی ارادتمندان و شاگردان آن مرحوم، به‌ویژه خاندان محترم و بازماندگان گرامی ایشان، تسلیت می‌گوید و برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی را از خداوند متعال مسألت می‌نماید

پیکر مطهر آیت الله سید محمد نقی شاهرخی(ره) روز سه شنبه از مسجد امام حسن عسکری(ع) تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع و پس از طواف و اقامه نماز میت توسط آیت الله سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید در این مکان مقدس به خاک سپرده شد.

حضرات آیات سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، سیدمحمدحسین علوی بروجردی، امام جمعه لرستان، نمایندگان مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و برخی از نمایندگان بیوت علما و مراجع تقلید در این مراسم حضور داشتند.

مجلس ترحیم و بزرگداشت آن عالم بزرگوار سه شنبه شب مصادف با شب شهادت امام رضا(ع) در دفتر رهبر معظم انقلاب در قم برگزار شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: