تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۱:۳۰ کد مطلب 124004

قایم موشک‌بازی آخوندی در تبریز؛

پیدا و نهانِ یک وزیر در مراسم تشییع جان‌باختگان قطار تبریز-مشهد

وزیر راه و شهرسازی در دقیقه‌ی ۹۰ به تبریز آمد اما هیچ‌کس جرأت نکرد به مردم بگوید آخوندی در بین جمعیت است.

میدان ۷۲ :آذربایجانی‌ها دیروز برای جان‌باختگان حادثه قطار تبریز-مشهد سنگ تمام گذاشتند و مراسمی را برگزار کردند که تا اَبد در ذهن‌ها ماندگار شد. نواهای سوزناکِ مردم حاضر در مراسم تشییع و بی‌تابی‌های مادران درگذشتگان قلبِ هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد و بر التهابِ زخم‌ها می‌افزود اما همین حضور پرشور مرهمی می‌شد بر داغِ خانواده‌های جان‌باختگان و پیامِ تنها نیستید را در افکارشان مخابره می‌کرد.

در کنار وزیر بهداشت، آخوندی نیز وارد تبریز شده بود اما در سکوت خبری پا به میدان شهداء گذاشت و برخی احتمالات موجب گشت هیچ‌کس جرأت بُردن نام او را نداشته باشد و اَحدی در پشت تریبون نگوید وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم در مراسم تشییع شرکت کرده است.

آخوندی همچون مردم عادی در سیلِ عظیم جمعیت پنهان گشت و همین اقدام او واکنش‌های متفاوتی را در فضای مجازی درپی داشت. آن‌هایی که تصاویر وزیر راه‌وشهرسازی را در جمع مردم تبریز مشاهده کردند، با خود گفتند هدف آخوندی از این اقدام چه بود و می‌خواست چه چیزی را ثابت نماید؟

شاید اگر این وزیر کابینه یازدهم بعد از وقوع حادثه سرِ صحبت را با بیمه بودن مسافران قطار باز نمی‌کرد و بلافاصله با قبولِ اشتباهات رخ داده، از مردم آذربایجان عذرخواهی می‌‌نمود، صبح چهارشنبه می‌توانست همچون قاضی‌زاده هاشمی و سایر مسئولین رویِ سن برود.

آنچه که مبرهن است، با سپری شدن زمان و بررسی نتایج تحقیقات از قصوراتِ متعددی رونمایی خواهد شد که شاید یکی از آن‌ها نبود امکانات ایمنی همچون کپسول آتش‌نشانی در قطار تبریز-مشهد و علت ادامه‌ فعالیت قطارهای فرسوده و فاقد استانداردهای لازم باشد.

قرائن نشان می‌دهد آخوندی خیالِ استعفاء دادن ندارد و نمی‌خواهد در ماه‌های پایانی باقیمانده از عمر دولت، هیئت وزیران را ترک کند، اتفاقاً این امر به منفعت مردم است و موجب می‌شود تا کار به مجلس بکشد و وزیر راه در برابر نمایندگان پاسخگویِ سوالاتی باشد که تنها او می‌تواند جوابش را بدهد.

برکناری یک وزیر درصورت قصور و بی‌توجهی به ناوگان حمل‌ونقل ریلی جان‌باختگان را زنده نخواهد کرد و پسرانِ جوان را به آغوش خانواده‌هایشان بازنخواهد گرداند اما دلیلی خواهد شد تا آن‌هایی که به انحاء مختلف مسبب آتش گرفتنِ قطار شماره ۴۸۰ شده‌اند، قِسر درنروند و مسئولان نیز بدانند هیچ اشتباهی بی‌پاسخ نمی‌ماند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: