تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۲ - ۲۳:۱۵ کد مطلب 48585

بیش از ۷۰۰ آیه قرآن اهمیت طبیعت را مطرح کرده است

رئیس انجمن اصول فقه حوزه با بیان اینکه در روایات متعددی آمده است که مسافرت کنید تا سالم بمانید گفت: بالغ بر ۷۰۰ آیه در قرآن کریم در ارتباط با طبیعت آمده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید صادق محمدی با بیان اینکه در قرآن کریم آیات بسیاری در زمینه حفظ طبیعت وجود دارد گفت: بالغ بر ۷۰۰ آیه در قرآن کریم در ارتباط با طبیعت آمده است و در آن‌ها نسبت به طبیعت، تفکر در طبیعت و حفظ طبیعت سفارش شده است.

 

وی با اشاره به روایاتی از ائمه معصومین(ع) در مورد طبیعت بیان کرد: پیامبر(ص) بارها بر حفظ منابع طبیعی و محصولات زمین تأکید کرده‌اند و فرموده‌اند که در واقع زمین مادر شماست.

 

رئیس انجمن اصول فقه حوزه تصریح کرد: در قرآن کریم نسبت به نابود کردن محیط زیست واژه “اعتداء” وارد شده است و هشدار داده است که تجاوز به محیط زیست ممنوع است.

 

وی ابراز داشت: پیامبر(ص) می‌فرمایند که هرگاه شخصی درختی را بکارد خداوند به مقدار ثمرات درخت برای او ارج می‌نویسد.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمدی ادامه داد: امام صادق(ع) می‌فرمایند که درختکاری کنید که هیچ عملی حلال‌تر از این کار وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه در قرآن کریم قطع درختان ممنوع شمرده شده است گفت: امام صادق(ع) فرموده‌اند که درختان را قطع نکنید که عذاب الهی را در پیش دارد.

 

رئیس انجمن اصول فقه حوزه با اشاره به اینکه طبیعت تنها برای برآورده کردن نیازهای مادی نیست و نیازهای روحی انسان را نیز برآورده می‌کند مطرح کرد: اسلام به طبیعت با نگاه مثبتی مطالبی را بیان می‌کند و آن را هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ روحی برای بشر مهم می‌شمرد.

 

وی با بیان اینکه در روایات داریم که مسافرت کنید که سالم بمانید گفت: سفر انسان به طبیعت و تفکر در آن و قدم گذاردن در مسائلی که در طبیعت وجود دارد موجب صحت و نشاط انسان می‌شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمدی بیان کرد: اسلام برای طبیعت اهمیت بسیاری قائل شده و تعرض به آن را ممنوع اعلام کرده است و طبیعت را برای تمامی بشریت اعلام کرده است که هر شخصی در رابطه به آن حقی دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: