تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۳ - ۱۳:۱۴ کد مطلب 48708

عدن به کنترل کامل انصارالله در آمد

نیروهای جنبش انصارالله یمن از کنترل کامل بر همه مناطق شهر عدن و فرار گروهک‌های مسلح وابسته به رییس‌جمهوری مستعفی از این مناطق خبر دادند.

به گزارش میدان ۷۲، ارتش یمن و کمیته‌های مردمی اعلام کردند که همه مناطق شهر عدن را تحت کنترل خود درآوردند. این نیروها اکنون کاخ ریاست جمهوری در استان عدن را تحت کنترل دارند.

یک منبع محلی یمن به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که کمیته های مردمی کنترل اقامتگاه عبد ربه منصور‌هادی، رییس‌جمهوری مستعفی این کشور در شهر عدن را به دست گرفته‌اند.

طی این درگیری ها ۱۵ تن کشته شده‌اند.

این منبع گفت که انصار اله کنترل این اقامتگاه در عدن را در دست گرفته‌اند و درگیری‌ها میان آن‌ها و گروه‌های مسلح حامی منصور هادی در اطراف این اقامتگاه در جریان است.

این منبع در ادامه گفت: طی این درگیری‌ها ده‌ها تن زخمی و ۱۵ تن کشته شده‌اند و احتمال انجام حملات زمینی علیه حوثی‌ها برای خارج کردن آنان از شهر نیز وجود دارد.

هم‌چنین رویترز گزارش داد که محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد: ما پس از یک هفته بمباران یمن می‌توانیم بگوییم که متجاوزان به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند و این پیروزی‌ها در عدن این کمپین را خجالت زده کرد و دولت های متجاوز را به سکوت واداشته است.

از سوی دیگر، ارتش یمن و کمیته‌های مردمی تکفیری‌ها را در چندین منطقه مأرب شکست دادند و منطقه حریب را تحت کنترل خود درآوردند و همچنان در حال پیشروی به سوی استان شبوه هستند.

تجاوزات هوایی به رهبری عربستان علیه حوثی‌های یمن از روز ۲۵ مارس (پنجم فروردین) به درخواست منصور هادی انجام شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: