تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۳ - ۱۴:۱۵ کد مطلب 48733

راهیان نور یک حج فرهنگی و بصیرتی است

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه استقبال از اردوهای راهیان نور در سال جدید با وجود شرایط نامساعد جوی خوب بوده است، گفت: راهیان نور یک حج فرهنگی و بصیرتی است.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از تسنیم، سردار علی فضلی، فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور، با بیان اینکه راهیان نور متعلق به همه مردم شریف ایران است، گفت: مردم ایران هوشمندانه از این اقدام اثرگذار استقبال می‌کنند و با وجود اینکه شرایط جوی در سال جاری با رحمت الهی همراه بود، اما استقبال از راهیان نور کمتر از سال گذشته نبوده است.

وی ادامه داد: امروز با عنایت خداوند راهیان نور به اوج خود رسیده است و همه دست‌اندرکاران این عرصه با توجه به فرمان رهبر معظم انقلاب جهت اجرای این موضوع اهتمام بخشیده‌اند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در راهیان نور اقدامات فراوانی را پیش رو داریم، افزود: راهیان نور یک حج فرهنگی و بصیرتی است. با استفاده از راهیان نور می‌توان دوران دفاع مقدس و یاد شهدا را زنده نگه داشت.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور تأکید کرد: اردوهای راهیان نور به بلوغ رسیده است و توسعه کمی و کیفی مناسبی در این زمینه داشته‌ایم.

سردار فضلی با اشاره به اینکه ۴۳ زیارتگاه ایجاد شده در ۱۳۰۸ کیلومتر مرزهای درگیر جنگ تحمیلی با عراق، افزود: ما در کشور ۵۱ اردوگاه و زائرسرا برای اسکان زائران شهدا داریم که به صورت مردمی اداره می‌شود و همه دستگاه‌ها در ساماندهی این موضوع و توسعه زیرساخت‌ها نقش دارند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه امسال آمادگی پذیرش شش‌میلیون زائر را فراهم کرده‌ایم، گفت: این کار ارزشمند و بی‌بدیل مردمی با مشارکت مردم گسترش پیدا کرده است.

وی با اشاره به بعضی از اظهارنظرها پیرامون اعزام اجباری دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور، گفت: حجم عظیمی از دانش‌آموزان برای اعزام به اردوهای راهیان نور ثبت‌نام کرده‌اند که با توجه به زیرساخت‌های محدود، امکان اعزام همه آن‌ها میسر نیست و شهادت می‌دهم که نه تنها به اجبار، بلکه با اکراه هم دانش‌آموزی به اردوهای راهیان نور اعزام نمی‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: