تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۳ - ۱۴:۴۹ کد مطلب 48747

آقای احمدی نژاد با درک تمایل اصلاح طلبان به حضور مستقل وی در انتخابات مجلس، لیست جدا نخواهد داد

در انتخابات مجلس دهم یکی از موضوعاتی که باید به دقت بررسی بشود، موضوع آقای احمدی‎نژاد است و من شخصا تصور می‎کنم آقای احمدی‎نژاد حاضر به دادن لیستی جدای از اصولگرایان نباشد.

به گزارش سرویس سیاسی میدان ۷۲، غلامعلی حداد عادل ریس فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت گو با هفته نامه پنجره گفت:

اصولگرایان لگرایان در آن زمان (سال ۸۲) پیروزی احمـــدی‎نــژاد را پیــروزی خودشـــان می‎دانستند. طبیعی هم بود. اصولگرایان شعار‎های احمدی‎نژاد را شعار‎های خودشان می‎دانستند. به‎تعبیر دقیق‎تر برخی از شعار‎‎های احمدی‎نژاد جزو شعار‎های اصولگرایان بود. ولی به‎تدریج رفتار احمدی‎نژاد سبب زاویه بین اصولگرایان و احمدی‎نژاد شد و در دوره دوم بیشتر شد.

آقای احمدی‎نژاد هیچ‎وقت خودش را اصولگرا ننامید. اصولگرایان هم هیچ‎وقت دربست پشت سر احمدی‎نژاد قرار نگرفتند و به‎تدریج بر انتقاداتشان اضافه شد. در هر حال در انتخابات مجلس دهم یکی از موضوعاتی که باید به دقت بررسی بشود، موضوع آقای احمدی‎نژاد است و من شخصا تصور می‎کنم آقای احمدی‎نژاد حاضر به دادن لیستی جدای از اصولگرایان نباشد.

– قطعا عده‎ای طرفدار آقای احمدی‎نژاد هستند و اگر آقای احمدی‎نژاد به‎صورت مستقل وارد انتخابات بشود، از سبد آرای اصولگرایان مصرف می‎کند و این چیزی است که اصلاح‎طلبان به آن علاقهمند هستند. از تبلیغات رسانه‎ای آنها نیز استنباط می‎شود که به‎دنبال تشویق و تحریک آقای احمدی‎نژاد برای شرکت در انتخاباتند. اصلاح‎طلبان همه اشتباهات احمدی‎نژاد را به حساب اصولگرایان می‎گذارند، در عین حال از اختلافات بین احمدی‎نژاد و اصولگرایان هم بهخوبی اطلاع دارند. این دو کار متضاد را هم‎زمان انجام می‎دهند.

آن‎ها می‎دانند که اگر احمدی‎نژاد یک فهرست جداگانه بدهد، اختلاف در بین اصولگرایان ایجاد می‎شود و آرای اصولگرایان دو شاخه می‎شود و باعث پیروزی آن‎ها خواهد شد. سیاست آن‎ها به وجود آمدن حداقل سه فهرست در اصولگرایان است. یکی آنهایی که تحت عنوان اصولگرایی به احمدی‎نژاد رای می‎دهند، دسته دوم اصولگرایان معتدل یا اعتدالی که در مرز نزدیکی به دولت هستند، یکی هم اصولگرایانی که بین این دو تا هستند. باید تلاش بکنیم این اتفاق نیفتد. تصور می‎کنم که آقای احمدی‎نژاد با درک این واقعیت تصمیم به ارائه لیست جدا ندارند و راسا وارد انتخابات نخواهند شد.

– اطلاح‎طلبان پشت نقاب اعتدال به میدان خواهند آمد و مایلند موفقیتهای احتمالی آقای روحانی را در سبد خودشان بریزند. مثلا اگر اوضاع اقتصادی در اثر رفع تحریم‎ها خوب بشود قطعا همین، یک فرصت تبلیغاتی در اختیارشان میگذارد و البته این‎طور نیست که ما هم مخالف موفق شدن مذاکرات باشیم، ما دوست داریم آقای روحانی و تیمش در مذاکرات موفق بشوند و این تحریم‎‎های ظالمانه برداشته بشود، اوضاع اقتصادی مردم بهتر و کشور بهتر اداره بشود. هر کس این مملکت را خوب اداره کند دستش را میبوسیم و کمکش هم میکنیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: