تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۴ - ۲۲:۰۹ کد مطلب 48946

از ولادت و ازدواج در سال ۹۴ تا روز ملی جمعیت

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور از نخستین ثبت ولادت و ازدواج در سال ۹۴ در شهرهای کشور گفت.

به گزارش میدان۷۲ به نقل از فارس، علی‌اکبر محزون،‌ درباره نخستین ولادت و ازدواج در سال ۱۳۹۴ که توسط سازمان ثبت‌احوال کشور به ثبت رسیده است، گفت: نخستین ولادت در سال جاری در استان خراسان شمالی شهر بجنورد بوده است و نخستین ازدواج نیز در استان کهگیلویه و بویراحمد شهر یاسوج بوده که در ساعات اولیه روز کاری سال ۱۳۹۴ در پایگاه‌های ثبت‌احوال به ثبت رسیده است.

محزون درباره پیشنهاد روز ملی جمعیت اظهار داشت: هر ساله روز جهانی جمعیت در ۱۱ جولای و ۲۰ تیر ماه برگزار می‌شود. از دهه ۱۹۸۰ در تقویم سازمان ملل آمده، هدف آن هشدار برای رشد جمعیت بوده ولی امروزه در دنیا و به خصوص در کشور که شاهد کاهش باروری در دهه‌های گذشته بوده‌ایم نیازمند آن هستیم که در سیاست‌های جمعیتی بازنگری کنیم و دیگر با توجه به کاهش رشد جمعیت نیاز به عمل کردن شعارهایی برای کاهش جمعیت نیستیم.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور  افزود: بنابراین روزی که سیاست‌های کلی جمعیت در ۳۰ اردیبهشت سال گذشته ابلاغ شد سازمان ثبت احوال کشور به شورای فرهنگ عمومی پیشنهاد داده است که این روز را به عنوان روز ملی جمعیت با توجه به سیاست‌های داخلی نام‌گذاری کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: