تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ - ۱۱:۵۳ کد مطلب 49031

دومین صعود بازهم با مایلی کهن

تیم ملی فوتبال ایران برای دومین بار به مرحله دوم مقدماتی المپیک صعود کرد.

به گزارش سرویس ورزشی میدان ۷۲؛ علیرغم باخت تلخ برابر تیم ملی فوتبال عربستان در بازی آخر وصعود پر استرس به مرحله گروهی این رقابتها که در قطر انجام خواهد شد،ایران دومین صعود خود را به این مسابقات تجربه کرد.

۱ در دوره اول در گروهی بودیم که تیم های قطر ،امارات،پاکستان ویمن در آن حضور داشتند ،در این بازی ها ایران بازی ها را بد شروع کرد ودر ادامه کار با ۵ برد متوالی عالی کار کرد اما به علت آغاز بدش نتوانست صعود کند این مسابقات در سال ۱۳۷۰ وبرای المپیک ۱۹۹۲ برگزار شد وحسن حبیبی مربی ایران بود.

ستارگان:خداداد عزیزی،بهزاد داداش زاده،حسین خطیبی

۲ دوره دوم در سال ۱۳۷۴ برگزار شد ؛ایران باز هم با هدایت حبیبی در گروهی بود که امارات وترکمنستان در آن حاضر بودند،در این بازیها ما بعد از امارات در گروه دوم شده وناکام شدیم واز صعودبه دور دوم بازیها بازماندیم.

ستارگان:کریم باقری،اسماعیل حلالی ،مهدی مهدوی کیا

۳ در دوره سوم یکی از پر ستاره ترین تیم های ما در یک گروه ۳ تیمی که لبنان وبحرین هم در آن بودند حذف شدند،ما در این گروه سوم شدیم در حالی که هدایت تیم ما بر عهده ایگان کوردس آلمانی بود.

ستارگان:حامد کاویانپور،جوادنکونام ورسول خطیبی

۴ در دوره چهارم برای اولین باربه دور دوم صعود کردیم ،ازبکستان را در دوره اول بردیم ودر مرحله دوم در حالی که سرمربی ما مایلی کهن بود در مرحله دوم ناکام ماندیم،در این دوره هم برابر کره جنوبی ناکام ماندیم.

ستارگان:ایمان مبعلی،محرم نویدکیا وجواد کاظمیان

۵ در دوره پنجم با هدایت وینکو بگویچ با تیم های قدرتمند عربستان واسترالیا در دور گروهی همگروه بودیم وبار دیگر حذف شدیم.

ستارگان:مهرداد پولادی،حسین ماهینی و امید روانخواه

۶ در دور گذشته در بازی اول یک بازی پیش مقدماتی را برابر قرقیزستان برنده شدیم اما در دور اول برابر عراق در حالی که هدایت تیم بر عهده منصوریان بود ناکام ماندیم.

ستارگان :کریم انصاری فر،احسان حاج صفی وآرش افشین

۷ در دور هفتم برای دومین بار از مرحله اول وبرای اولین بار از مرحله گروهی موفق به صعود شدیم:

ستارگان:علیرضا جهانبخش و سردارآزمون

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: