تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ - ۱۹:۲۸ کد مطلب 49081

دلار ۳۲۵۰ تومان شد/ کاهش ۱۵ هزار تومانی سکه

ازار سکه و ارز امروز – ۱۵ فروردین – تا حدودی با کاهش قیمت‌ها در زمینه دلار و سکه تمام بهار آزادی و همچنین گرم شدن بازار و تردد قابل توجه مردم روبرو است و علیرغم افزایش ۲۰ دلاری هر اونس طلا در بازار جهانی، سکه تمام ۱۵ هزار تومان کاهش قیمت دارد.

به گزارش میدان ۷۲، امروز – شنبه – بازار ارز و سکه با حضور نسبتا زیاد خریداران و فروشندگان همراه است و توجه‌ها به خصوص بعد از رسیدن به تفاهم در مذاکرات هسته‌ای به سمت و سوی قیمت ها جلب شده است.

هر دلار آمریکا در بازار از نزدیکی‌های ظهر ۳۱۰۰ تومان فروخته و به قیمت ۳۲۰۰ تومان خریداری می شد، اما رفته رفته قیمت‌ها دچار تغییر شد و قیمت فروش آن تا ۳۱۷۰ و قیمت خرید هر دلار به ۳۲۵۰ افزایش یافت که به نظر می‌رسد این تغییرات به دلیل رفت و آمد افراد و تغییر تقاضا برای خرید یا فروش، بازار را در نوسان قرار داده است.

اما با این حال قیمت ارز اندکی نسبت به تعطیلات عید و قبل اعلام نتایج مذاکرات هسته کمتر شده است و تقریبا به همان قیمت اواخر اسفند سال ۱۳۹۳ رسیده است.

در مجموع به نظر می‌رسد امروز به طور نسبی میزان خرید ارز نسبت به فروش آن کمتر است. همچنین به طور متوسط هر یورو ۳۴۰۰ تا ۳۴۵۰ تومان خریده و ۳۵۰۰ تا ۳۶۰۰ تومان فروخته می‌شود.

پوند انگلستان نیز ۴۶۵۰ تا ۴۸۰۰ خریداری و ۴۸۰۰ تا ۴۹۵۰ فروخته می‌شود. درهم امارات هم ۸۵۰ تا ۸۸۰ خریداری و ۹۰۰ تا ۹۱۵ تومان عرضه می شود.

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نسبت به قیمتی که در تعطیلات نوروز تجربه کرد، حدود ۱۵ هزار تومان کاهش یافته است و به طور متوسط ۸۸۵ تا ۸۹۵ هزار تومان خریداری و ۹۱۵ تا ۹۲۰ هزار تومان به فروش می رسد.

اما قیمت سایر سکه ها تفاوت چندانی نسبت به اواخر اسفند سال قبل ندارد و نیم سکه ۵۰۰ تا ۵۱۰ هزار تومان خریداری و ۵۲۰ تا ۵۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین ربع سکه ۲۶۰ تا ۲۷۵ هزار تومان خریده و ۲۸۰ تا ۲۹۰ هزار تومان عرضه می‌شود. سکه یک گرمی نیز ۱۷۰ هزار تومان خریده و ۱۸۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین طلای ۱۸ عیار ۹۶ هزار و ۱۷۴ تومان در هر گرم داد و ستد می‌شود که تفاوت چندانی نسبت به هفته های گذشته نشان نمی‌دهد.

هر مثقال طلا نیز به قیمت ۴۱۷ هزار تومان عرضه می شود و اونس جهانی ۱۲۰۳ دلار قیمت دارد که افزایش حدود ۲۰ دلار را نسبت به روزهای گذشته نشان می‌دهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: