تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ - ۱۹:۳۳ کد مطلب 49088

«داعش» اردوگاه «یرموک» را تصرف کرد

گروه تروریستی تکفیری «داعش» که از هفته گذشته حمله به اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک» در جنوب دمشق را آغاز کرده بود، سرانجام امروز (شنبه) بر سراسر این اردوگاه سیطره یافت.

به گزارش میدان ۷۲، عناصر وابسته به داعش مستقر در شهرک «حجر الاسود»، واقع در ریف دمشق چهارشنبه گذشته با همکاری گروه تروریستی «جبهه النصره»، شاخه رسمی «القاعده» در سوریه حمله به اردوگاه یرموک را آغاز کرد.

در اولین مرحله از حمله داعش به یرموک، این گروه تروریستی تکفیری بخش هایی از یرموک را به تصرف خود درآورده بود و در این بین گروه های فلسطینی مستقر در این اردوگاه تلاش کردند، مانع نفوذ بیش از پیش حمله ای را آغاز کرده بودند که به ظاهر در این امر ناکام ماندند.

از طرفی دیگر، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» خواستار مداخله فوری برای نجات اردوگاه فلسطینی یرموک در سوریه شد. بر اساس گزارش وبگاه خبری «فلسطین الیوم»، «اسماعیل رضوان» یکی از اعضای ارشد حماس گفت: یک فاجعه در یرموک که سالهاست در محاصره به سر می‌برد، رخ داده و باید این فاجعه را در سریعترین زمان ممکن پایان دهیم.

وی از تشکیلات خودگردان و سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» و تمام نهادهایی که در دمشق نماینده دارند خواست برای نجات فوری اردوگاه مذکور اقدام کنند.
منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: