تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۷ - ۱۶:۰۰ کد مطلب 49298

تعامل شبکه قرآن با مراکز موثر دینی

مدیر شبکه قرآن گفت: در حوزه برنامه سازی قرآنی ، آنچه ضروری است تعامل با مراکز مفید و موثر دینی مثل حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) است.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا، بهرام محمدی نیا روز دوشنبه در دیدار با تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با اشاره به ساختار جدید به تغییرات مدیریتی در شبکه گفت : قرار است کار جدی با محوریت کامل برنامه های قرآنی در این شبکه صورت پذیرد و همه برنامه ها با محوریت قرآن پخش شود تا بتوانیم با جذابیت های قرآنی برنامه را شکل و سامان دهیم.

وی با اشاره به این که با استعانت از ذات اقدس اله مباحث قرآن دائماً در این شبکه به شکل جدی مطرح خواهد شد افزود: برای تأمین برنامه در این حوزه سخنرانی های قرآنی داریم و همچنین در همین راستا تلاوت های جدید نیز باید تولید شود.

در این دیدار آیت الله ری شهری ضمن خوش آمدگویی به مدیر شبکه قرآن سیما و هیئت همراه گفت: کار در شبکه قرآن عنایت خداست و خیر ماندگار است.

وی با بیان اینکه در این شبکه مهم این است چگونه برنامه ریزی کنید تا بهترین بهره را نسل جوان از این فضای رسانه ای ببرد، اظهار کرد: تشویق حضرت علی(ع) به قرآن خوانی و قرآن دانی خودش یک جریان رسانه ای ایجاد می کند.

ری شهری با بیان این که سیاست رییس سازمان صدا و سیما، حرکت بسیار مبارکی است، یادآور شد: کوچک سازی و چابک سازی سازمان خوب است هر مجموعه ای که چاق شد حرکتش کند و تنبل می شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه خود قرآن برای همه چیز در شبکه حرف دارد، جای فیلم و سریال را هم بهتر از آن پر می کند،افزود: اینکه در شبکه محور قرآن باشد خیلی امر درستی است و خرسند کننده است.

شهرری تصریح کرد: شبکه های قرآنی کشورهای عربی شبکه قرآنی نیست در آنجا فقط لفظ قرآن هست و اهل بیت معارفشان در قرآن ملحوظ نیست و از مفهوم عمیق قرآن و باطن قرآن در آن شبکه خبری نیست.

این گزارش به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن حاکی است که آیت الله ری شهری در پایان خاطرنشان کرد: رییس سازمان صدا و سیما همت کند و سیمای قرآن عربی را راه اندازی کند و اگر سیمای قرآن انگلیسی نیز راه اندازی شود نیز بسیار خوب خواهد بود.

** شبکه ۵ مرکز هدایت برنامه های اقتصادی صدا و سیما

مدیر شبکه پنج سیما از تشکیل شورای جدید اقتصاد سازمان صدا و سیما خبر داد که دبیرخانه آن در شبکه پنج مستقر خواهد بود.

مجید زین العابدین روز دوشنبه با اعلام خبر تشکیل شورای اقتصاد سازمان صدا و سیما افزود: برنامه های جدیدی در شبکه پنج روی آنتن می رود که رنگ و بوی ماموریت جدید این شبکه را آشکارتر خواهند کرد.

مدیر شبکه پنج گفت: دبیرخانه این شورا در شبکه پنج مستقر خواهد شد و با حضور مدیران سازمان صداوسیما به سیاست گذاری های سازمان در حوزه اقتصاد می پردازد.

زین العابدین گفت: قرار است مدیران اقتصادی کشور نیز به این شورا دعوت شوند تا از نظرهای تخصصی آنهایی استفاده شود که برای رسانه راهبردی و کاربردی است.

وی درباره برنامه های اقتصادی که در سال ۹۴ به این شبکه اضافه می شوند، گفت: برنامه مناظره هفتگی اقتصادی به زودی از شبکه پنج سیما در بهار امسال روی آنتن خواهد رفت و همان طور که از عنوانش پیدا است مناظره بین کارشناسان و مسئولان حوزه اقتصاد به صورت هفتگی اساس این برنامه خواهد بود.

وی افزود: همچنین برنامه ترکیبی جدیدی تدارک دیده ایم که در آن گفت وگوهای چالشی اقتصادی گنجانده می شود.

راهبردها و برنامه‎های جدید رادیو معارف در سال ۹۴

مدیر رادیو معارف با تاکید بر اضافه شدن دو بخش خبری کوتاه با رویکرد اخبار معارفی و فرهنگی در ساعات ۱۲ و ۱۷ از پخش برنامه های جدید از این رادیو خبر داد .

به گزارش ایرنا، مجتبی تونه ای روز دوشنبه درباره سیاست ها و اولویت های این شبکه سراسری رادیویی گفت: با توجه به رهنمودهای راهگشای رهبر معظم انقلاب برنامه هایی با موضوع دین ، اخلاق ، امید ، آگاهی و سبک زندگی دینی تولید و پخش خواهیم کرد.

وی افزود: امسال در برنامه های رادیو معارف به شعار سال توجه ویژه ای کرده ایم و برنامه هایی متناسب با موضوع همگرایی دولت و ملت طراحی خواهیم کرد.

تونه ای افزود: هر روز صبح از ساعت ۷ بامداد تلاوت یک صفحه قرآن کریم را با برنامه «تنفس صبح» پخش می کنیم تا از این طریق زندگی مردم را با آیات الهی پیوند دهیم. هر شب ساعت ۲۰ به امام هشتم (ع) توسل و زیارت خاصه را زمزمه می کنیم .

وی ادامه داد: دو بخش خبری کوتاه نیز به برنامه های رادیو معارف اضافه کرده ایم که شامل خبرهای معارفی و فرهنگی است و ساعت ۱۲ و ۱۷ پخش می شوند.

وی افزود: همچنین سری برنامه های پرسمان هر روز ساعت ۱۸ به مدت یک ساعت پاسخگوی پرسش های شنوندگان در حوزه شبهات دینی است .

مدیر رادیو معارف با اشاره به برنامه جدید عصرگاهی به رنگ خدا گفت: این برنامه هر روز ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه با رویکرد آیات قرآن کریم و احادیث پخش می شود؛ در این برنامه یک هفته در میان، یک آیه و یک حدیث را در نظر می گیریم و از جوانب مختلف به آموزه های دینی آن آیه و حدیث می پردازیم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه همسایه روزهای جمعه ساعت ۲۳ به سمع شنوندگان می رسد که اختصاص به گفت وگو با اصحاب هنر و فرهنگ دارد.

وی گفت: مسابقه همای رحمت هم با مرور مفاهیم نهج البلاغه روزهای جمعه ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه پخش می شود.

وی افزود: همچنین برنامه روایت عشق به سبک زندگی شهدا به نقل از مادران و همسران شهیدان می پردازد؛ این برنامه روزهای سه شنبه ساعت ۱۶:۴۰ روی آنتن رادیو معارف می رود.

تونه ای در پایان افزود: در جدول پخش امسال به معرفی کتاب نیز توجه کرده ایم ، از این رو هر روز ساعت ۱۱:۵ دقیقه در برنامه های گنجینه و چراغ مطالعه تازه های نشر معارفی معرفی خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: