تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ - ۱۰:۱۷ کد مطلب 49401

حالیا چشم جهانی نگران من و توست!/ آمنه شمس

باید گسترش این حقیقت در دلها و فضای زندگی ما و در همه دنیا و بخصوص دنیای اسلامی، هر چه زنده ‏تر و ملموس تر شود..خدای متعال ،این میدان امتحان و آزمایش را در مقابل ما قرار داده؛این خیلی عرصه­ ی عظیمی است؛…سنگینی بار این مسئولیت را حس کنیم!امروز چشم دنیا به ماست

میدان۷۲/ باشگاه مخاطبین: “ما امام و انقلاب را از نزدیک دیدیم. اما می‏خواهم عرض کنم: اکثر ما – خود من یکی از آنها – عظمت این پدیده، یعنی پدیده امام و انقلاب را حس نکردیم. خیلی عظمت دارد! بنده یک وقت به امام عرض کردم: اگر کسی شبیه شما دویست، سیصد سال پیش در تاریخ بود و نشانه‏ ای از او می ‏ماند – یک دستخط، یک کلمه امضا، یک تکه از پارچه لباس – و امروز به دست ما می‏ رسید، آن را در موزه ‏ها می‏ گذاشتیم و به آن تبرّک می‏ جستیم. حالا شما با وجود خودتان و با همه حقیقتتان، در مقابل ما هستید. ما چطور می‏توانیم عظمت شما را درک و حس کنیم؟ این یک واقعیت است. [۱]“

این واقعیت،همان تعریف عالم انسان و دقیقا همان عالم امام خمینی رضوان الله علیه می باشد.

امام با فهم درستی که از حقیقت اسلام ناب محمدی یافته بود ،وارد آن عالم شد و با ظهور خود در عرصه ی سیاست و مبارزه با طاغوت که نتیجه ی مسلمِ ورود به آن، علم توحیدی است، انسان ها را با خود هم عالم کرد و تمام افرادی که در دوران مبارزات قبل از انقلاب و یا بعد از انقلاب و در عرصه ی حکومت و تمام شهدایی که در هشت سال دفاع مقدس در جنگ شرکت کردند همه و همه نمونه هایی بودند از انسان هایی که افق خود و عالم خود را با آنچه امام ارائه داد هماهنگ و یکی کردند و به آن سعادت ابدی دست یافتند .

البته این حقیقتی است که در تمام طول تاریخ بشریت جریان داشته است اما از زمان انقلاب اسلامی شدت ظهور بیشتری یافته است و تا ابد هم نه تنها کمرنگ نمی شود بلکه هر روز ظهور بیشتری خواهد داشت. مبارزات ضد طاغوتی و ظلم ستیزی مستضعفان جهان در سراسر دنیا موید این واقعیت می باشد.

البته در این میان هستند افراد و گروه هایی که از ترس منفعت های خود و نفس پرستی ای که دارند مقابل این جریان می ایستند و تمام تلاش خود را می کنند تا این حقیقت را به حجاب ببرند تا منافع شان به خطر نیفتد.

در این جا وظیفه ی هر انسان دلسوز اسلام ناب و انقلاب ،در این زمان،هم افق شدن با آرمان ها و اهداف عالم امام خمینی است تا مانند امثال شهید آوینی و شهید بهشتی و شهید رجائی ،ابعاد مختلف قضایا را برای مردم تفهیم کنند و تا آخرین قطره ی خون خود پای آن آرمان ها بایستند.

امام خامنه ای در این باره می فرمایند:”باید گسترش این حقیقت در دلها و فضای زندگی ما و در همه دنیا و بخصوص دنیای اسلامی، هر چه زنده ‏تر و ملموس تر شود..خدای متعال ،این میدان امتحان و آزمایش را در مقابل ما قرار داده؛این خیلی عرصه­ ی عظیمی است؛…سنگینی بار این مسئولیت را حس کنیم!امروز چشم دنیا به ماست:

حالیا چشم جهانی نگران من و توست!

[۱] . بیانات در دیدار کارگزاران نظام ۱۳۸۰/۱۲/۲۷

آمنه شمس
اسلام تمدن ساز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: