تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ - ۱۲:۳۳ کد مطلب 49549

روایت آزادسازی شهر بلد از دست داعش در مستند «نبرد بلد» شبکه افق

«نبرد بلد» مستندی است درباره آزادی شهر بلد از دست تکفیری‌های داعش که از شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از تسنیم، فتنه تکفیری‌ها چند سالی است که گریبان منطقه و حتی جهان را گرفته و گروه‌های تروریستی که خود را خلف صالح پیامبر (ص) می‌دانند و بر این عقیده هستند یا اینگونه تبلیغ می‌کنند که می‌خواهند به شیوه ایشان و البته به روایت خود، حکومتی اسلامی را برپا کنند، بلای جان همه مردم جهان بالاخص مسلمانان شده‌اند.

این گروه‌ها که از اسلام و مسلمانی، فقط نامش را یدک می‌کشند و در ظاهر هم به شرع مقدس هیچ پایبندی ندارند، چند سالی است در سوریه به جنایات بی‌شمار دست می‌زنند، زنان و کودکان بی‌گناه را می‌کشند و زیر پرچم «لا اله الا الله» هرگونه جنایتی را مباح و بلکه واجب می‌شمارند.

در عراق هم از یک سال و اندی پیش، گروهی تکفیری و تروریست به نام داعش قد علم کرده و بخش‌هایی از این کشور را به تصرف خود در آورده که البته در ماه‌های اخیر و با اتحاد مردم این کشور و حکم جهاد مرجعیت شیعه، از بسیاری شهر‌ها عقب رانده شده است.

یکی از شهرهایی که اخیرا از دست این گروه جنایت پیشه نجات یافته، «بلد» است؛ «نبرد بلد» مستندی است در رابطه با فتح این شهر عزیز، یکی از مناطق مهم عراق که به دست نیروهای داعش اشغال شده بود.

روح الله رفیعی کارگردان و تهیه کننده این مستند است که برای پخش از شبکه افق در روز سه شنبه ۱۸ فروردین ماه ساعت۱۷:۳۰ دقیقه در نظر گرفته شده و تکرار آن هم‌‌ همان شب ساعت ۲۳ و روز بعد ساعت۸:۳۰ و ۱۲:۳۰ دقیقه پخش می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: