تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ - ۱۲:۳۷ کد مطلب 49556

هویت پیکر شهید تازه تفحص شده، «حمدالله سرداری» شناسایی شد

هویت پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده از منطقه جزیره مجنون، «حمدالله سرداری» بعد از گذشت ۳۱ سال از شهادتش شناسایی شد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از تسنیم، هویت پیکر مطهر شهید «حمدالله سرداری» بعد از گذشت ۳۱ سال از شهادتش شناسایی شد. هویت پیکر مطهر این شهید که طی عملیات تفحص برون مرزی توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شده بود، شناسایی و به زادگاهش در شهر اردبیل منتقل شد.

حمداله سرداری متولد ۱۳۴۷ در شهر اردبیل است که در سنین نوجوانی بارها قصد عزیمت به جبهه‌های جنگ علیه باطل را داشت، اما به دلیل سن پایین او با اعزامش مخافت می‌شد. اما او توانست سرانجام در تاریخ ۲۵ خردادماه سال ۶۲ بعد از اتمام سال اول راهنمایی به جبهه اعزام شود و سرانجام بعد از چند اعزام مختلف در عملیات خیبر که در اسفند ماه سال ۶۲ انجام شد، در سن ۱۵ سالگی در جزیره مجنون به شهادت رسید. پیکر او در منطقه ماند و وی در شمار شهدای مفقودالاثر قرار گرفت. حالا بعد از گذشت ۳۱ سال از شهادتش پیکرش در جزیره مجنون کشف شده و به خاک سپرده خواهد شد.

پیکر مطهر شهیدسرداری صبح امروز، سه‌شنبه ۱۸ فروردین، در فرودگاه اردبیل مورد استقبال مردم و مسئولان این شهر قرار گرفت. مراسم تشییع پیکر این شهید والامقام ساعت ۱۱ روز چهارشنبه ۱۹ فروردین ماه ۹۴ پس از اقامه نماز توسط نماینده ولی فقیه در استان از مقابل مصلی اردبیل آغاز شده و در گلزار شهدای قاسمیه به خاک سپرده خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: