تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ - ۱۲:۳۹ کد مطلب 49560

«۹۸ قصه ساده برای کودکان» به چاپ چهارم رسید

چاپ چهارم کتاب «۹۸ قصه ساده برای کودکان» اثر ناصف مصطفی عبدالعزیز با ترجمه احمد خواجه ایم و تصویرگری رضا مکتبی توسط انتشارات سروش به بازار نشر عرضه شد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از مهر، این کتاب شامل مجموعه داستان های کوتاه عربی است که برخی از آن ها به صورت قصه و حکایت در لابه لای برگ های متون کهن فارسی و عربی پراکنده اند و برخی هم به نوع دیگری روایت شده و جنبه های فرهنگ عامه یافته اند.

این کتاب که مخاطبان اصلی آن کودکان و نوجوانان هستند، شامل داستان هایی یک دست و خواندنی است و هر یک از این حکایات نکته ای اخلاقی در خود نهفته دارد که برخاسته از فرهنگ ایرانی ـ اسلامی است و در قالب داستانی دلنشین به نسل های آینده انتقال یافته است.

موش پرکار، روباه و باغ، تاجر جزیره، سه ماهی، زنجیر، دخترک شیرفروش، سالم و اسبش، درون کیسه، معامله پرسود، تاجر امانتدار، هدیه، عصای قاضی، شنل قرمزی، سیندرلا، کلاغ تشنه، خیاط پهلوان، دلقک غمگین، طاووس مغرور، درخت مرموز، ملخ و مورچه، کمک به دیگران، شیر و قاطر، کوه های سخنگو، الاغ و گاو و … عناوین قصه های این کتاب هستند.

نویسنده در این اثر سعی کرده با زبانی ساده و قابل فهم از طریق ادبیات، مسائل مختلف عالم هستی را به کودکان نشان داده و با گسترش دید و تخیل آنان، قدرت تفکر و سازندگی را در کودکان پرورش دهد.

چاپ چهارم این کتاب در ۲۶۴ صفحه مصور با قیمت ۱۱ هزار تومان در شمارگان هزار نسخه به چاپ رسیده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: