تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۲ کد مطلب 49638

نام صندوق مهر امام رضا(ع) به صندوق کارآفرینی امید تغییر یافت! + تصاویر

پس از استقرار دولت موسوم به تدبیر و امید، صندوق مهر امام رضا (ع) هماننده بسیاری دیگر از دستاوردهای دولت مهرورزی توسط دولت یازدهم مصادره به مطلوب شده و نام آن از صندوق مهر امام رضا (ع) بدون هیچ تغییری در ساختار و کارکرد آن به صندوق کارآفرینی امید تبدیل شد.

به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، اولین مصوبه‌ی هیأت دولت نهم که در نخستین جلسه‌ی آن در تاریخ سوم شهریور ۱۳۸۴ در تالار آیینه‌ی حرم رضوی گذرانده شد، تأسیس صندوق مهر امام رضا(ع) بود. بر اساس این مصوبه مقرر گردید که در کلیه‌ی استان‌های کشور صندوق یادشده به منظور تأمین هزینه‌های مسکن، ازدواج و اشتغال جوانان به صورت مستقل تشکیل شود. مدتی پس از این گذراندن این مصوبه، لایحه‌ی مربوطه تهیه و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد که به خاطر طولانی شدن گردش‌کار بررسی و تصویب، در اوایل سال بعد (سال ۱۳۸۵) دولت مبادرت به تأسیس این صندوق از طریق شورای عالی اداری کرد. مطابق مصوبه‌ی شماره‌ی ۳۰۴۱۶/۱۹۰۱ مورخ ۲۶/۲/۱۳۸۵ این شورا، «صندوق اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا(ع)» از ادغام صندوق قرض‌الحسنه‌ی توسعه‌ی اشتغال روستایی و صندوق ازدواج جوانان در صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی ایجاد می‌گردید.

گفتنی است پس از استقرار دولت موسوم به تدبیر و امید، صندوق مهر امام رضا (ع) هماننده بسیاری دیگر از دستاوردهای دولت مهرورزی توسط دولت یازدهم مصادره به مطلوب شده و نام آن از صندوق مهر امام رضا (ع) بدون هیچ تغییری در ساختار و کارکرد آن به صندوق کارآفرینی امید تبدیل شد.

علت این تغییر نام “الزامات شورای پول و اعتبار و بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر عدم درج نام ائمه اطهار بر روی موسسات اعتباری و صندوق ها” اعلام شده است. جالب اینجاست که در حالی نام این صندوق به نامی همسوی دولت یازدهم تغییر یافته که این دولت هیچ نقشی در تاسیس و خدمات این صندوق در این چند سال اخیر نداشته است.

بد نیست دولت تدبیر و امید در راستای تغییر نام ها به نفع خودش، از این پس هرآنچه که بوی مهر و عدالت را در خود داشته و ذهن ها را به سمت دولت عدالت و مهرورزی می برد را یا از بین ببرند و یا نام آن را به کلی تغییر دهند. اگرچه این تغییرات به هیچ عنوان از ارزش خدمات ارزنده ی دولت گذشته کم نخواهد کرد. همچنین بهتر است دولت یازدهم به جای مصادره دستاوردهای دولت گذشته، کمی از خود لیاقت نشان داده و به افتتاح و ارائه دستاوردهای خودش بپردازد.

IMAG1025 IMAG1023IMAG1027Untitled3Screenshots_۲۰۱۵-۰۴-۰۸-۰۹-۲۱-۲۴

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: