تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۱ کد مطلب 49660

دعوت از ظریف برای حضور در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران

بسیج و انجمن علمی دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران طی نامه‌ای به طریف از وی خواستند تا با حضور در این دانشکده به سوالات متعدد دانشجویان پاسخ دهد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از مهر بسیج دانشجویی و انجمن علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با ارسال نامه ای به محمد جواد ظریف از وی برای حضور در جمع دانشجویان این دانشگاه و پاسخ به سوالاتی درخصوص مذاکرات هسته ای دعوت کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مسئولان اعم از رؤسای سه قوه، مسئولان میانی، رئیس سازمان صدا و سیما، و فرماندهان سپاه و نیروهای مسلح باید در دانشگاه ها حضور یابند . مقام معظم رهبری
جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف
وزیر محترم امور خارجه
سلام علیکم

دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران حضرتعالی و سایر اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان را فرزندان انقلاب می دانند و به شما اعتماد داشته و معتقدند که حضرتعالی تاکنون برای حفظ حقوق و عزت کشور تمام تلاش خود را به کار برده و از این به بعد نیز به همین ترتیب عمل خواهید کرد . به همین خاطر ما دانشجویان برای آنکه در جهت همدلی و همزبانی با دولت اولین قدم را برداریم از زحمات جنابعالی تشکر می نمائیم .

اما روشن است که همدلی و همزبانی امری دوسویه است . بعد از مذاکرات هسته ای سوئیس ، نگرانی های بسیاری در جامعه دانشگاهی کشور به وجود آمده است که با تبلیغات های یک جانبه و فتح الفتوح نشان دادن نتایج به دست آمده از مذاکرات، به هیچ عنوان از بین نمی رود . این روزها در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران که تخصصی ترین مرجع علمی ارزیابی مذاکرات از لحاظ حقوقی و سیاسی محسوب می شود بسیاری از اساتید و دانشجویان به شدت نگران آنند که صنعت هسته ای کشور با اجرای توافقات حاصل شده به صنعتی دکوری تبدیل شده و در عوض امتیاز مناسب و قابل قبولی عاید کشور نشده و منافع ملی نادیده گرفته شود ، زیرا که تجربه ی مذاکرات ژنو ، سعدآباد ، بروکسل و پاریس نیز نشان داد که اعتماد به آژانس انرژی اتمی و کشورهای غربی نه تنها پاسخ گوی به اصطلاح نگرانی های آنان نبوده ، بلکه نگرانی های ادعایی را افزایش داده و انتظاراتشان را برای محدود کردن برنامه ی هسته ای ایران بیشتر کرده است .

نگرانی ها از آنجا بیشتر می شود که بسیاری از دانشجویان احساس می کنند ، با تعهدات پذیرفته شده توسط ایران در مذاکرات سوئیس احتمالا نه چرخ سانترفیوزها بچرخد و نه چرخ کارخانه ها ؛ زیرا که معتقدند این نوع تفکر کاملا غلط ، عقیم و بی فایده است و با دادن آدرس اشتباه به مردم و بالا بردن دروغین انتظارات از نقش تعلیق تحریم ها بر معیشت آنان ، آسیب های جدی به اقتصاد مردم و صنعت هسته ای کشور وارد می شود .

در ذهن دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران سوالات بسیاری وجود دارد که نتیجه ی آن در زمان فعلی تنها به این می انجامد که مذاکرات سوئیس داد و ستدی نامتوازن بوده است و سنگینی تعهدات ایران در زمینه های مختلف ، از جمله موضوع غنی سازی ، سایت فردو و آب سنگین اراک ، محدودیت در تحقیق و توسعه ، نظارت های گسترده و …که همگی برخلاف ماده ۴ ان پی تی است، به شدت منافع ملی را با خطر مواجه می کند .

به همین جهت از شما فرزند انقلاب دعوت می نمائیم تا با حضور در دانشکده حقوق دانشگاه تهران به سوالات متعدد دانشجویان ، آن هم در فضایی که عقلانیت در آن حاکم است و نه ذوق زدگی ، پاسخ دهید . حضور جنابعالی از جانب دانشجویان نوعی همدلی و همزبانی با ملت تلقی می شود و بیش از پیش منجر به تحکیم ارتباط میان مسئولین و دانشگاهیان خواهد بود ، به ویژه آنکه رییس جمهور محترم بر نقش دانشگاه و دانشگاهیان در روشن شدن ابعاد توافقات هسته ای ایران تأکید دارند .
بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
انجمن علمی علوم سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: