تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰ - ۱۱:۲۹ کد مطلب 49850

ناوگروه رزمی ارتش ایران عازم خلیج‌ عدن شد

سی و چهارمین گروه ناوگروه اطلاعاتی ـ عملیاتی نیروی دریایی ارتش به خلیج عدن و تنگه باب المندب اعزام شد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از فارس، سی و چهارمین ناوگروه اطلاعاتی ـ عملیاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل ناو لجستیک بوشهر و ناوشکن البرز به منظور تأمین خطوط مواصلاتی کشتیرانی ایران و حراست از منافع جمهوری اسلامی در آبهای آزاد عازم مأموریت برون مرزی در منطقه خلیج عدن و تنگه باب المندب شد.

به گفته امیردریادار سیاری، این مأموریت حدود سه ماه طول خواهد کشید.

ناوگروه سی و سوم نداجا شامل ناو لجستیک بندرعباس و ناوشکن نقدی پس از حدود ۸۰ روز مأموریت در اقیانوس هند و جنوب شرق آسیا دیروز در بندرعباس پهلو گرفت.
منازعات منطقه تأثیری در مأموریت ناوگروه های نداجا ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن کذب خواندن تذکر برخی کشورها به ناوهای ایرانی گفت: ناوگروه های ارتش از منافع ایران با اقتدار حراست می کنند.

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم استقبال رسمی از ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس، اظهار داشت: ناوگروه های نیروی دریایی با اقتدار از منافع جمهوری اسلامی در آبهای آزاد حراست کرده و در این راستا در هر منطقه ای که لازم باشد حضور می یابد.

سیاری در پاسخ به این سؤال که آیا منازعات منطقه تأثیری در اعزام این ناوگروه ها دارد، ضمن رد این موضوع گفت: ما طبق قوانین بین المللی و با اقتدار برای مقابله با تروریسم دریایی و حراست از خطوط مواصلاتی کشورمان در آبهای آزاد حضور پیدا می کنیم.

وی همچنین برخی اخبار مبنی بر تذکر یا هشدار برخی کشورها به ناوهای ایرانی در منطقه خلیج عدن را کذب دانست و اظهار داشت: بنده پیش از این نیز به این موضوع پرداخته ام و اعلام می کنم که به هیچ احدی اجازه این کار را نمی دهیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: