تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰ - ۱۶:۲۰ کد مطلب 49941

ثبت نام بیش از ۲۷۰۰ ناشر داخلی در نمایشگاه کتاب/ رشد کمی و کیفی نمایشگاه

نوش آبادی از رشد کمی و کیفی نمایشگاه بین المللی کتاب امسال خبر داد و گفت: امسال شاهد حضور تعداد ناشران بیشتر و استقبال زیاد مردم از نمایشگاه کتاب خواهیم بود.

به گزراش میدان ۷۲ به نقل از شبستان ، حسین نوش آبادی، سخنگوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر دیروز در نخستین نشست مطبوعاتی خود در سال جدید در پاسخ به این سوال که نمایشگاه کتاب امسال چه تغییرات قابل توجهی نسبت به سال های قبل خواهد داشت به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: شرکت ناشران داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال نسبت به سال های قبل افزایش دارد.

نوش آبادی ادامه داد: بیش از ۲۷۰۰ ناشر داخلی تاکنون ثبت نام کرده اند و ناشران خارجی هم در حال ثبت نام هستند که آمار نهایی آنها را بعدا گزارش خواهیم داد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب امسال به لحاظ کمی و کیفی فعالیت های گسترده تری دارد، عنوان کرد: فعالیت های جانبی نیز در کنار نمایشگاه خواهیم داشت و مطمئنا امسال نمایشگاه مورد استقبال بیشتر مردم قرار می گیرد و همچنین ناشران بیشتری در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

سخنگوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد انتخاب مدیرکل اداره کتاب که سوال یکی از خبرنگاران بود، بیان کرد: در این زمینه گزینه هایی مطرح است اما تاکنون شخصی قطعی نشده است به طور قطع فردی واجد شرایط، توانمند، باتجربه و آشنا به موضوع کتاب در آینده نزدیک انتخاب و معرفی می شود.

نوش آبادی در مورد ممیزی کتاب نیز تصریح کرد: نظارت در حوزه کتاب و صدور مجوز طبق قواعد موجود است، ایده ای مطرح شد که آیا می شود ممیزی را به ناشران واگذار کرد که این ایده از سوی ناشران استقبال و پذیرفته نشد.

وی با اشاره به اینکه عمان میهمان ویژه نمایشگاه کتاب انتخاب شده است، گفت: عمان کشوری است همسایه با ظرفیت های فرهنگی که علاقه مند به توسعه فرهنگی با ماست و روابط سیاسی و فرهنگی خوبی با ما دارد. از کشورهای آسیای شرقی و اروپا هم میهمانانی خواهیم داشت و نمایشگاه امسال با حضور میهمانان ارزشمند از کشورهای اسلامی و علاقه مند به حضور فرهنگ خواهد بود.

سخنگوی وزیر ارشاد در پاسخ به این سؤال که آیا کتاب فرهنگ عامه صادق هدایت توقیف شده است، عنوان کرد: این کتاب درخواستی برای مجوز چاپ مجدد ندارد و توقیف نشده است.

نوش آبادی در مورد نمایشگاه قرآن خاطرنشان کرد: محدودیت های مالی همیشه وجود دارد اما نمایشگاه قرآن امسال با کیفیت و گستردگی بیشتر برگزار می شود. تاکنون ۴٫۵ میلیون جلد قرآن چاپ کردیم و میلیون ها کتاب قرآن فرسوده را جمع آوری و قرآن های جدید را جایگزین کردیم که این سیاست همچنان ادامه خواهد داشت.

وی از حمایت از مولفان و ناشران قرآنی خبر داد و افزود: صدها همایش و مسابقه و نمایشگاه در حوزه قرآن برگزار شده است. معاونت قرانی یکی از مهمترین معاونت های وزارت ارشاد است و ما از این معاونت حمایت می کنیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: