تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰ - ۱۶:۳۱ کد مطلب 49954

تقدیر از «همسر شهید بابایی» و «همسر و مادر ۵ شهید» در یادواره بانوان ایثارگر

مسئول مرکز فرهنگی گلزار شهدا گفت: در یادواره بانوان شهید و ایثارگر پنج تن از ایثارگران تجلیل شده و از تمبر «یادواره بانوان شهید و ایثارگر» رونمایی می‌شود.

به گزراش میدان ۷۲ به نقل از تسنیم ، علیرضا اکبری، مسئول مرکز فرهنگی گلزار شهدا (خانه شهید) در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، به تشریح جزئیات برنامه «عطر یاس» که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز زن برگزار می‌شود، پرداخت و گفت: این برنامه پنجشنبه ۲۰ فروردین ماه با مشارکت و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، سازمان بهشت زهرا(س) و بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از ساعت ۱۰ الی ۱۲ برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این مراسم از تعدادی خانواده شهدا و ایثارگران تقدیر می‌شود گفت: چهار تن از ایثارگران در این برنامه تجلیل می‌شوند این افراد عبارتند از: ۱- معصومه آباد عضو شورای شهر، آزاده و نویسنده کتاب «من زنده‌ام»، ۲- مژگان طرفی‌نژاد جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس، دارنده عنوان سوم جهانی در رشته پرتاب دیسک، دارای مدرک فوق لیسانس و دانشجوی دکترای رشته تربیت بدنی، ۳- صدیقه حکمت همسر خلبان شهید عباس بابایی ۴- فاطمه امن‌اللهی همسر و مادر پنج شهید(خانواده ۶ شهیده)، ۵- محسن اسکندری همسر بانوی شهید و پدر بانوی جانباز.

اکبری به بخش دیگری از این برنامه اشاره کرد و گفت: در این بزرگداشت از تمبر «یادواره بانوان شهید و ایثارگر» رونمایی می‌شود. همچنین ۷۰ کبوتر به یاد بانوان شهید در گلزار شهدای تهران به پرواز در می‌آید و در آخر مزار شهید ناهد فاتحی کرجو به عنوان یکی از شهدای شاخص زن در قطعه ۲۸ و دیگر بانوان شهید در گلزار شهدا عطرافشانی و گلباران می‌شود.

مسئول فرهنگی گلزار شهدا (خانه شهید) در پایان سخنانش اظهار داشت: نخستین مراسم بزرگداشت بانوان شهید و ایثارگر کشور با حضور حمیدعلی صمیمی رئیس بنیاد شهید تهران بزرگ و رؤسای بنیاد شهید مناطق مختلف تهران، حجت‌الاسلام امرودی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی کل کشور و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا برگزار می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: