تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲ - ۱۲:۴۸ کد مطلب 50049

دوستانه با دکتر پزشکیان!

نکته بعدی که وزیر محترم سابق در نظر نگرفته اند و آن را درخواست دلواپسین!نامیده آنجاست که می فرمایند چرا همه تحریم‌ها به یکباره برد‌اشته نمی‌شود‌؟

میدان۷۲/باشگاه مخاطبین: نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که برخی پایگاه‌های خبری آن را درج کرده‌اند. اتهاماتی را علیه منتقدین تفاهم‌نامه هسته‌ای برشمرده و آنان را متهم به «همراهی با رژیم اسرائیل»، «زدن حرفهای غیرواقعی»، «باعث صد‌ور این همه قطعنامه» و… منتسب کرده و آن طور که از فحوای سخنانشان برمی‌آید همه منتقدین تفاهم‌نامه را دلواپسین و طرفداران دولت قبلی نامیده و ظاهراً هیجان ایشان در برخورد با منتقدان مانع از این شده تا متوجه باشند که تمام منتقدین «لوزان» لاجرم منتقدین دولت یازدهم نیستند، همچنانکه دفاتر برخی مراجع عظام از جمله حضرات آیات مکارم شیرازی و نوری همدانی برخی شایعات مربوط به حمایت آن بزرگان از تفام هم نامه مذکور را نفی نموده‌اند.
همچنین اگر جناب دکتر کمی با حوصله پیگیری می‌کردند متوجه می‌شدند که تعدادی کثیری از موافقین لوزان ۲ نیز از طرفداران دولت قبلی بودند که مشاورین دکتر پزشکیان می‌توانند شواهد بسیاری را در این خصوص از لابه لای نشریات و سایت‌های خبری به ایشان ارائه نمایند، از فلان امام جمعه محترم و معروف گرفته تا فلان مقام عالی‌رتبه نظامی و…حتی برخی از این قطعنامه‌ها در زمان برخی موافقین تفاهم‌نامه لوزان ۲ صادر شده‌است آیا ایشان بررسی کرده‌اند زمانیکه دکتر لاریجانی بعنوان دبیر شورای امنیت ملی بودند قطعنامه تحریمی صادر شده یا نه؟ و اینکه ریاست محترم مجلس موافق تفاهم لوزان هست یا خیر؟
نکته بعدی که وزیر محترم سابق در نظر نگرفته‌اند و آن را درخواست دلواپسین! نامیده و آن طور که از سیاق کلام وی برداشت می‌شود گناه نابخشودنی است! آنجاست که می‌فرمایند چرا دلواپسان می‌گویند: «چرا همه تحریم‌ها به یکباره برد‌اشته نمی‌شود؟»
اما دکتر عزیز می‌دانیم که شما پیرو رهبر انقلاب هستید ولی باز توجه نمی‌فرمائید که این جمله که متعرض آن شده‌اید فرمایش صریح رهبر انقلاب می‌باشد و شما هم تاکنون نصایح ایشان را به جان و دل گوش داده و می‌دهید. همین پنج‌شنبه بود که این عزیز در دیدار مداحین با ایشان بار دیگر خواستار لغو همه تحریم‌ها در همان روز توافق شدند.(کمی با تامل دقت نمائید ایشان فرمودند همان روز توافق، نه همان روز اجرا!)
آنچه دلسوزان انقلاب را نگران می‌کند تفاهم‌نامه نیست که هرکس تفاهم نامه با عزت در راه ملت ایران امضاء نماید حتماً دست او بوسیدن دارد.
لیکن مشکل ایجاد اعتماد بی جا به سخنان اوباما می‌باشد. مشکل تحریم‌های اتحادیه اروپاست که لوزان ۲ تمام نشده ۳۲ شرکت ایرانی را تحریم می‌نمایند. مشکل فکت شیت یا همان برگ تقسیر آمریکائی است که در تعارض با گفته های مذاکره کننده‌های عزیز ایرانی است.
راستی جناب دکتر شما که به سخنان اوباما استناد کرده‌اید، آیا می‌شود نظرتان را در خصوص فکت‌شیت وزارت خارجه اوباما نیز بدانیم و اینکه می‌شود به آن نیز استناد کرد؟! یا اینکه شاید ما نمی‌دانیم و وزارت خارجه آمریکا زیر نظر دولت آمریکا نیست؟!
نکته جالبی که در قضیه اخیر به وفور دیده می‌شود و حیرت دلسوزان انقلاب و آنهائیکه معتقد به غده سرطانی بودن اسرائیل غاصب، هست را در برداشته است متهم کردن آنان به همراهی با رژیم اسرائیل می‌باشد که حتماً گوینده اولیه این جمله به خوبی به یاد دارد که چه کسانی و به طرفداری از چه شخصیتی در روز قدس حرمت روزه داری شکسته و شعار نه غزه و نه لبنان سر دادند!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: