تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲ - ۱۶:۱۵ کد مطلب 50067

تکلیف کسرخدمت تأهل با کم​شدن سربازی

در پی انتشار خبر ۲۱ ماهه شدن خدمت سربازی در سال ۹۴ برخی از مخاطبان ایسنا پیگیر وضعیت کسر خدمت‌های مربوط به تأهل بودند که جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

به گزارش میدان ۷۲،سردار موسی کمالی درخصوص اینکه آیا کسر خدمت‌های مربوط به همسر نیز در زمان ۲۱ ماهه شدن سربازی قابل استفاده است یا خیر، اظهار کرد: با توجه به اینکه سربازی ۲۱ ماه شده است هیچ‌گونه کسر خدمتی به سبب داشتن همسر و متأهل بودن به مشمولان و سربازان داده نخواهد شد.

وی ادامه داد: آن زمان با توجه به اینکه بنا بود طول خدمت سربازی ۲۴ ماه شود تصمیم بر این شد تا مشمولان متأهل از ابتدای سال ۹۴، ۲۱ ماه خدمت کنند اما در حال حاضر با توجه به تصمیمی که برای ۲۱ ماهه شدن سربازی در سال جدید گرفته شد این موضوع نیز منتفی و کسر خدمت تأهل به مشمولان داده نخواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: اما به ازای داشتن هر فرزند دو ماه کسر خدمت به مشمولان تعلق می‌گیرد و سقفی نیز برای کسر خدمت اعطایی به مشمولان دارای فرزند وجود نخواهد داشت. کمالی با تاکید بر اینکه در سال ۹۴ طول مدت سربازی ۲۱ ماه خواهد بود، خاطرنشان کرد: سربازان شاغل در دستگاه‌های دولتی به جز آن دسته از افرادی که در یگان‌های حفاظتی مشغول به خدمتند ۲۴ ماه خواهد بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: