تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲ - ۱۶:۲۴ کد مطلب 50069

آمریکا: همکاری اطلاعاتی برای بمباران یمن را افزایش می دهیم

«تسریع کمک ها درحالی انجام می شود که دو هفته حملات بی رحمانه هوایی توسط عربستان و دیگر کشورهای عربی خلیج [فارس] به شدت در توقف پیشرفت نیروهای حوثی مورد حمایت ایران شکست خورده است.»

به گزارش میدان ۷۲، در شرایطی که جنایات عربستان علیه مردم یمن صدای اعتراض بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل را هم درآورده است، آمریکایی بار دیگر صراحتا از همکاری بیشتر با آل سعود برای بمباران یمنی ها خبر می دهند.

خبرگزاری رویترز (Reuters) در گزارشی اختصاصی زیر عنوان “آمریکا همکاری اطلاعاتی با عربستان در عملیات علیه یمن را افزایش می دهد” نوشت: یک مقام آمریکایی به رویترز گفت، ایالات متحده در حال گسترش همکاری اطلاعاتی با عربستان سعودی است تا اطلاعات بیشتری درباره هدف های بالقوه شبه نظامیان حوثی در اختیار سعودی ها و ائتلاف تحت رهبری این کشور قرار دهد.

وی علت افزایش همکاری های اطلاعاتی را بی نتیجه بودن حملات هوایی عربستان در تضعیف انصارالله و نیروهای مردمی یمن اعلام کرد.

رویترز افزود: تسریع کمک ها درحالی انجام می شود که دو هفته حملات بی رحمانه هوایی توسط عربستان و دیگر کشورهای عربی خلیج [فارس] به شدت در توقف پیشرفت نیروهای حوثی مورد حمایت ایران شکست خورده است.

این خبر درحالی منتشر شده که چندی پیش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال (WSJ) از آمادگی ارتش آمریکا برای کمک به عربستان در بمباران مردم یمن خبر داده بود.

مقامات آمریکایی اعلام کرده بوند که کشورشان با ارائه هواپیماهای سوخت‌گیری و بمب‌های بیشتر، به هواپیماهای عربستانی که حملات هوایی در یمن انجام می‌دهند کمک می رسانند.

این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده در ادامه مصاحبه با رویترز گفت: گسترش کمک ها به عربستان شامل ارائه اطلاعات حساسی می شوند که به سعودی ها اجازه بررسی بهتر اهدافشان برای بمباران یمن را می دهد.

رویترز نوشت: نبرد عربستان علیه یمنی ها تاکنون جان صدها نفر را گرفته و ده ها هزار نفر دیگر را آواره کرده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: