تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳ - ۱۹:۰۷ کد مطلب 50188

طرح شکایت در دادسرا برای فاجعه فرودگاه جده

دو وکیل دادگستری با استناد به ماده ۴ و بند ۱ ماده ۵ قانون مجازات اسلامی درخصوص فاجعه جده اقدام به طرح شکایت در دادسرای تهران کردند.

به گزارش میدان ۷۲، یک از این وکلا در گفت وگو با ایرنا، گفت: روز گذشته به همراه آقای ذکی یکی دیگر از وکلا برای طرح شکایت قضیه روی داده در فرودگاه جده به دادستانی تهران رفتیم که با استقبال معاون دادستان روبرو شدیم.

منوچهر بختیاری با بیان اینکه پرونده به دادسرای ناحیه ۳۰ ویژه امور بین الملل ارجاع شد، اظهار داشت: فردا برای پیگیری پرونده به این دادسرا خواهیم رفت.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد، شاید با صدور رای در مقام اجرا با مشکل مواجه شویم، اما معتقدم در هیچ یک از آرای قضایی صادره از روز اول اجرای صد درصد نداریم و مهم احقاق حق است.

وی اضافه کرد: جو ایجاد شده در جامعه سنگین است و تنها کاری که برای احقاق حقوق مردم از ما بر آمده، همین است.

بختیاری با بیان اینکه این موضوع مورد اتفاق فقه شیعه و سنی است، گفت: حتی اگر سیستم قضایی عربستان تعلل کند و رای خفیف تری در آنجا صادر شود، باید پاسخگو باشد چون سیستم قضایی برمبنای فقه اسلامی رای صادر می کند.

وی یادآور شد: ما نباید منتظر بمانیم تا دولت عربستان سعودی عدالت را برای ما اجرا کند و اگر آنها بتوانند عدالت را اجرا کنند به وظیفه خود عمل کرده اند و درغیر اینصورت مطالبه گری ما به قوت خود باقی است.

دو نوجوان ایرانی در بازگشت از عمره مفرده مورد تجاوز دو مامور بازرسی فرودگاه جده قرار گرفتند که این امر خشم ملت ایران و مسوولان کشور را به همراه داشته است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: