تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴ - ۱۱:۵۹ کد مطلب 50269

زمان جدید برای پایان پروژه ۳۰ ساله مصلی تهران

ساخت مصلی تهران در سال ۱۳۶۷ آغاز شد این پروژه، یکی از پروژه‌های نیمه تمام شهر تهران است که قریب به ۳۰سال است که زمین مانده است. در سال ۱۳۹۰ پس از ۲۳ سال زمان و صرف هزینه حدود ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام شد که در صورت صرف ۸۵۰ میلیارد تومان دیگر، ظرف پنج سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. در پی دستور و رهنمودهای مقام معظم رهبری شهرداری تهران مسئول اتمام پروژه مصلی تهران خواهد بود.

به گزارش میدان ۷۲ ،محمدباقر قالیباف شهردار تهران در صفحه اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت که اتمام پروژه مصلای تهران به شهرداری تهران واگذار شده است.
قالیباف در اینستاگرامش نوشت:
“در پی دستور و رهنمودهای مقام معظم رهبری شهرداری تهران پروژه مصلی را به اتمام خواهد رساند.
مصلی تهران یکی از پروژه‌های نیمه تمام شهر تهران است که قریب به ۳۰سال است که زمین مانده است. بر این اساس با رهنمود‌ها و دستورات مقام معظم رهبری و بر اساس کاری که در برنامه سال ۹۴ پیش بینی شد، در شهرداری تهران درگیر مصلی تهران نیز خواهیم شد.”

ساخت مصلی تهران در سال ۱۳۶۷ آغاز شد و در سال ۱۳۹۰ پس از ۲۳ سال زمان و صرف هزینه حدود ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام شد که در صورت صرف ۸۵۰ میلیارد تومان دیگر، ظرف پنج سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
ماکت مصلی تهران پس از تکمیل
mosalla-1

در نامه‌ای که امام خمینی برای دستور ساخت مصلّا نوشت آمده‌ است: «سادگى مصلّا باید یادآور سادگى محلّ عبادت مسلمانان صدر اسلام باشد و شدیداً از زرق‌وبرق ساختمان‌های مساجد اسلام آمریکایی جلوگیرى شود.»
مصلی تهران در ۲۰۴ هکتار از اراضی عبّاس‌آباد در زمینی به وسعت ۶۵ هکتار که از شمال به بزرگراه رسالت، از جنوب به خیابان عباس آباد، از شرق به خیابان شهید قنبر زاده و از غرب به بزرگراه شهید مدرس محدود است، در حال احداث است.
مصلی تهران هم اکنون در دست ساخت است.

۳۶

مصلا-۰۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: