تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴ - ۱۶:۴۰ کد مطلب 50394

محرومیت یکساله کرار مشروط شد!

اگر محرومیت جاسم کرار هافبک استقلال تا دیروز برای شما عجیب بود، حکم اعلام شده از سوی کمیته اخلاق با پیگیری های ما شگفت آورتر هم می‌ شود.

به گزارش سرویس ورزشی میدان ۷۲ و به گفته رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران، با توجه به قرارداد دو ساله بازیکن عراقی، او ممکن است سال آینده نیز محروم نشود و محرومیت او از زمانی لحاظ خواهد شد که استقلال را ترک کند. در واقع کرار از عقد قرارداد با باشگاه های دیگر محروم شده و نه چیز دیگر!

با محمدزاده در این زمینه مفصل حرف زده ایم. او درباره اینکه چرا محرومیت کرار بلافاصله اعمال نمی‌ شود، چنین می‌ گوید: ما می‌ خواستیم متخلف را محروم کنیم و نه یک تیم را. بحث برخورد با کرار کافی بود و نباید باشگاهش از محرومیت او متضرر می‌ شد. این بازیکن صدها میلیون پول گرفته و اگر تخلف کند باید خودش تنبیه شود.

بحث ما با رئیس کمیته اخلاق به اینجا می‌ رسد که هیچ تفاوتی بین محرومیت فردی و تیمی نیست چراکه اصولا هر تخلفی در فوتبال اگر منجر به محرومیت بشود، دامن تیم را هم می‌ گیرد اما او نظر دیگری دارد: در دیات و قصاص در این زمینه حرفی نیست چون حکم، حکم الله است. اما در مجازات و حد فرد باید تنبیه بشود. به همین دلیل هم هست که در سیستم قضایی بحث بر زندان زدایی است چون تاثیر زندان به خانواده مجرم می‌رسد.

محمدزاده با تاکید بر اینکه به هیچ رنگی وابسته نیست ادامه می‌دهد: خیلی ها با من تماس گرفته اند و گفته اند به استقلال سخت گرفته ام و از سوی دیگر خیلی ها این جریمه را ناکافی می‌ دانند. ما جریمه ای برای کرار در نظر گرفتیم که اگر فصل آینده در ایران نبود، دیگر نتواند با تیمی قرارداد ببندد. البته ایشان با استقلال قرارداد اما شاید استقلال نخواهد با این بازیکن تمدید کند که در این صورت هم محرومیت اتوماتیک اعمال خواهد شد، اما اگر قراردادش را با استقلال ادامه دهد، مانعی برای بازی او نیست.

وی در پاسخ به این سوال که چرا دیگر منتقدان فوتبال ایران مثل محمد مایلی‌کهن یا خداداد عزیزی از سوی کمیته اخلاق محروم نمی‌ شوند گفت: بحث، بحث اتباع خارجی است. همین حالا موضوعی بین ما و عربستان اتفاق افتاده که دقیقا در همین راستاست. قرار نیست هر خارجی ای که بیاید ایران هر حرفی دلش خواست بزند. ما در کمیته اخلاق نسبت به اتباع بیگانه چشمان تیزبینی داریم و رصد می‌ کنیم و اگر باز هم از این حرف ها بزنند، مجازات شدیدی برایشان در نظر خواهیم گرفت.

و سوال آخر اینکه چرا با وجود ابراز پشیمانی کرار این حکم درباره وی اجرا شده. محمدزاده می‌ گوید: حرف هایی که ایشان در مصاحبه به کار برده بود، چیزی نیست که شما در گفت‌وگوها حتی با برادر و نزدیکترین دوستان به زبان بیاورید. باید با این صحبت ها برخورد می‌ کردیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: