تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴ - ۱۹:۱۵ کد مطلب 50409

قرائتی: جامعه ایرانی باید به سمت نهضت تدبر در قرآن سوق یابد

رییس ستاد اقامه نماز با تاکید بر تغییر نگاه به قرآن کریم گفت: جامعه ایرانی باید به سمت نهضت تدبر در کلام الله مجید سوق پیدا کند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی روز دوشنبه در همایش قرآن، وحدت و اقتدار اسلامی در زاهدان با پرداختن به تفسیر آیات قرآن افزود: متاسفانه نگاه به کلام الله مجید مکتبی نیست بلکه به عنوان کتابی مقدس به آن نگریسته می شود و همین مساله سبب شده که شناخت کافی نسبت به تفسیر معانی عظیم قرآن کمتر باشد.

وی اظهار داشت: باید پیروی از قرآن سرلوحه کار قرار گیرد نه حفظ صرف آن، زیرا بین حافظ قرآن و محافظ آن تفاوت بسیار وجود دارد.

وی گفت: تربیت حافظان قرآن اولویت صرف ایران اسلامی نیست و در کنار آن محافظان قرآن مجید نیز تربیت می کند.

رییس ستاد اقامه نماز تاکید کرد: هر بلایی که سر مسلمانان آمده است به انتخاب نادرست اولی الامر مورد نظر قرآن از سوی آنان بر می گردد.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی مسلمانان برخی کشورهای اسلامی به جان هم افتاده اند که دلیل آن انتخاب نادرست اولی الامر است.

رییس ستاد اقامه نماز افزود: هیچ یک از سران این کشورها مصداق اولی الامر مد نظر قرآن نیستند.

وی با بیان اینکه اسلام ناب، اسلام محمدی(ص) است که بر معصومیت اولی الامر تاکید دارد اظهار داشت: بر اساس تفاسیر کلام الله مجید اگر رهبری معصوم نباشد به عالم هستی ظلم شده است.

وی افزود: متاسفانه مسلمانان از کتاب الله و عترت دور شده اند و باید به اسلام ناب محمدی(ص) برگردند و اگر خواستار خروج از جرگه گمراهان هستند باید به این دو اصل تمسک جویند.

حجت الاسلام قرائتی گفت: باید یک سری از قالب های بافته شده با جامعه ایرانی شکسته شود به عنوان نمونه دیپلمی که آموزش و پرورش تحویل اجتماع می دهد ناقص است و بسیاری از مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاههای کشور هیچ فایده ای ندارد.

وی افزود: در شرایط فعلی اگر تمام سه میلیون کارمند دولت را کنار بگذاریم و دانش آموخته های دانشگاههای کشور را جایگزین آنان کنیم، همچنان بیش از چهار میلیون دانش آموخته بیکار در ایران باقی می مانند.

وی ادامه داد: اگر آموزش و پرورش و دانشگاهها به جای تمرکز صرف به تعلیم علم همزمان مهارت آموزی به دانش آموزان و دانشجویان را سرلوحه کار قرار دهند، به طور قطع این افراد زمان رهایی از تحصیل بیکار نخواهند بود.

وی افزود: سن ازدواج در کشور بالا رفته است که بیکاری مهمترین عامل این رویداد به حساب می آید.

رییس ستاد اقامه نماز گفت: باید به عبادت و عمل همزمان با هم توجه شود زیرا پرداخت صرف به مسائل عبادی و توجه نداشتن به عمل باعث جلوگیری از پیشرفت خواهد شد و مسلمانان فقط به ۵۰ درصد دستورات قرآن عمل کرده اند.

به گزارش ایرنا، همایش قرآن، وحدت و اقتدار اسلامی با حضور نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، رییس ستاد اقامه نماز و شماری از علما و روحانیون تشیع و تسنن در سرسرای اجتماعات نهاد رهبری در امور اهل سنت استان در زاهدان برگزار شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: