تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴ - ۱۹:۳۹ کد مطلب 50436

حضور معاون سازمان جهانی مالکیت فکری در افتتاحیه نمایشگاه کتاب

سخنگوی وزارت ارشاد از حضور معاون مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری در امور فرهنگ و صنایع خلاق در پنجمین همایش مالکیت ادبی و هنری و همچنین افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از مهر، حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری پنجمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط با محوریت حمایت بین‌المللی از آثار ادبی و هنری، فرصت‌ها و چالش‌ها در روز دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری در تهران خبر داد.

رئیس پنجمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط با اعلام این خبر گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی حوزه مالکیت ادبی و هنری کشور در راستای انجام وظایف ذاتی خود و در ادامه سلسله همایش‌های ملی حق مولف که با هدف حمایت از حقوق پدیدآورندگان آثار ادبی و هنری و فرهنگ سازی در زمینه رعایت حق مولف برگزار کرده، پنجمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی ، هنری و حقوق مرتبط را به بررسی موضوع «حمایت بین المللی از آثار ادبی و هنری» اختصاص داده است.

وی افزود: از آنجا که موضوع کسب حمایت بین المللی از آثار ادبی و هنری از یک سو دغدغه بسیاری از خالقان آثار ادبی و هنری است و از سوی دیگر پیوستن کشور ایران به کنوانسیون‌ها و معاهدات بین المللی حوزه حق مولف همواره با مخالفت‌ها و موافقت‌هایی همراه بوده است؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که عهده دار مسئولیت سنگین و خطیر در این حوزه است تصمیم گرفت فرصت‌ها و چالش‌های حمایت بین المللی از آثار ادبی و هنری را محور اصلی نشست‌های کارشناسی در این همایش قرار دهد و با دعوت از کارشناسان داخلی و کارشناسان سازمان جهانی مالکیت فکری این موضوع را به بحث و بررسی گذارد.

نوش آبادی همچنین از حضور معاون مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری در امور فرهنگ و صنایع خلاق در این همایش و افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران و همچنین نشست‌های اختصاصی با فعالان عرصه کتاب و موسیقی و فیلم خبرداد.

در همین زمینه، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه هماهنگی پنجمین همایش ملی مالکیت ادبی هنری و حقوقی بر تامین منابع مالی مورد نیاز برگزاری همایش خبر داد و تاکید کرد اقدامات حمایتی از اصحاب فرهنگ و هنر در دستور کار این وزارتخانه است.

در این جلسه که نوش آبادی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحیدری مدیر کل امور مجلس، لادن حیدری مدیر کل امور حقوقی، برزین ضرغامی مدیر کل ارشاد استان تهران، راحله رودکی مدیرکل دفتر برنامه و بودجه و سیفی مدیر کل پشتیبانی و امور رفاهی وزارتخانه حضور داشتند، علی اصغر کاراندیش افزود: این همایش با حمایت ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش ما بر این است که ضمن تمرکز بر کیفیت علمی همایش، با استفاده از امکانات موجود در وزارتخانه، به دلیل اهمیت موضوع، منابع مورد نیاز برای اطلاع رسانی، تبلیغات و پشتیبانی امور مربوط به همایش را فراهم کنیم.

پنجمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط، با حضور کارشناسان داخلی و سازمان جهانی مالکیت فکری ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: