تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴ - ۱۹:۵۳ کد مطلب 50448

«فصل خلوت»؛ شعار مراسم اعتکاف ۱۴۳۶ هجری قمری

با همفکری جمعی از کارشناسان مذهبی کشور و با همکاری ستاد مردمی اعتکاف و نظرسنجی از هزاران نفر از فعالان فرهنگی کشور «فصل خلوت» به عنوان شعار مورد توجه و تاکید در اعتکاف امسال انتخاب شد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از تسنیم، عنوان و شعار «فصل خلوت» با همفکری جمعی از کارشناسان مذهبی کشور و با همکاری ستاد مردمی اعتکاف و نظرسنجی از هزاران نفر از فعالان فرهنگی کشور به عنوان شعار مورد توجه و تاکید در اعتکاف امسال انتخاب شد.

این شعار با توجه به فلسفه اصلی اعتکاف که در بیانات رهبر معظم انقلاب، جهت لزوم ایجاد فضایی برای حال خلوت در میان معتکفین، مورد تاکید قرار گرفته، انتخاب شده است.

ایشان در تاریخ ۲۶/۴/۱۳۸۷ چنین می‌فرمایند:« این اعتکافی که جوانها انجام میدهند، در واقع دارند با خدا خلوت میکنند. اعتکاف بیشتر یک کار فردی است؛ ایجاد یک ارتباط با خداست. جوری نشود که برنامه‌های جمعی این مراکز اعتکاف، حال خلوت و حال ارتباط فردی و قلبی با خدا را در افراد ضعیف بکند یا بگیرد. مجال بدهند؛ وقت بگذارند؛ بگذارند این جوانها قرآن بخوانند، نهج‌البلاغه بخوانند، صحیفه‌ی سجادیّه بخوانند.»

از اینرو دعوت می‌شود برای ایجاد جریانی هماهنگ و یکپارچه میان جبهه فرهنگی انقلاب در روزهای نورانی ماه رجب به‌ویژه ایام اعتکاف، مساجد، هیئات و تمامی مجموعه‌های فرهنگی انقلاب هم با درج نشان‌نوشته ویژه «فصل خلوت» در کنار پوستر، طرح‌ها و اقلام تبلیغاتی و فضاسازی، وبگاه، تولیدات و سایر فضاهای محیطی و رسانه‌ای تحت مدیریت‌شان، در تجلی هرچه بیشتر انسجام، همدلی و وحدت جبهه حق نقش داشته باشند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: