تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ - ۱۹:۱۲ کد مطلب 50587

ایران با عمان، هند، ترکمنستان و گوام هم‌گروه شد

مراسم قرعه‌کشی دور دوم مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در شهر کوالالامپور برگزار شد و تیم ملی کشورمان حریفان خود را شناخت.

به گزارش سرویس ورزشی میدان ۷۲ ، قرعه‌کشی دور دوم از مرحله انتخابی مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا ساعت ۱۳:۳۰ امروز (به وقت محلی تهران) در هتل ماریوت شهر کوالالامپور مالزی آغاز شد.
۴۰ تیم حاضر در دور دوم از مرحله انتخابی در قالب ۸ گروه ۵ تیمی به مصاف هم خواهند رفت. مسابقات این مرحله بین تاریخ‌های ۱۱ ژوئن ۲۰۱۵ تا ۲۹ مارس ۲۰۱۶ (۲۱ خرداد ۹۴ تا ۹ فروردین ۹۵) برگزار خواهد شد.
تیم‌های اول هر گروه و ۴ تیم برتر از بین تیم‌هایی که به مقام دوم گروه خود رسیده‌اند که در مجموع ۱۲ تیم می‌شوند جواز حضور در مرحله پایانی دور انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و البته جواز حضور در مرحله پایانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا را کسب خواهند کرد.
۲۴ تیم برتر باقی‌مانده مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ هم در رقابتی مجزا با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت تا تکلیف ۱۲ تیم صعود کننده دیگر به مرحله پایانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا که قرار است به میزبانی امارات برگزار شود، مشخص شود.
تیم ملی فوتبال کشورمان تاکنون ۴ بار در رقابت‌های جام جهانی حضور داشته که نخستین آن در سال ۱۹۷۸ و آخرین آن هم به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بازی می‌گردد. تیم ملی تا کنون موفق نشده از مرحله گروهی این رقابت‌ها صعود کند.
بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته ۴۰ تیم حاضر در این مرحله در ۸ گروه زیر به مصاف هم می‌روند:
گروه A: امارات، عربستان، فلسطین، تیمور شرقی، مالزی
گروه B: استرالیا، اردن، تاجیکستان، قرقیزستان و بنگلادش
گروه C: چین، قطر، مالدیو، بوتان و هنگ کنگ
گروه D: ایران، عمان، هند، ترکمنستان و گوام
گروه E: ژاپن، سوریه، افغانستان، سنگاپور و کامبوج
گروه F: عراق، ویتنام، تایلند، اندونزی و چین تایپه
گروه G: کره جنوبی، کویت، لبنان، میانمار و لائوس
گروه H: ازبکستان، بحرین، فلیپین،کره شمالی و یمن
۱۳۹۴۰۱۲۵۱۴۱۰۵۴۲۴۲۵۰۹۷۷۹۴

مسابقات این مرحله بین تاریخ‌های ۱۱ ژوئن ۲۰۱۵ تا ۲۹ مارس ۲۰۱۶ (۲۱ خرداد ۹۴ تا ۹ فروردین ۹۵) برگزار خواهد شد.
تیم‌های اول هر گروه و ۴ تیم برتر از بین تیم‌هایی که به مقام دوم گروه خود رسیده‌اند که در مجموع ۱۲ تیم می‌شوند جواز حضور در مرحله پایانی دور انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و البته جواز حضور در مرحله پایانی جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا را کسب خواهند کرد.

۱۳۹۴۰۱۲۵۱۴۱۲۵۹۹۳۷۵۰۹۷۸۱۴

۲۴ تیم برتر باقیمانده مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ هم در رقابتی مجزا با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت تا تکلیف ۱۲ تیم صعود کننده دیگر به مرحله پایانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا که قرار است به میزبانی امارات برگزار شود، مشخص شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: