تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ - ۲۰:۴۳ کد مطلب 50592

دور زدن تحریم عمره با تدبیر و امید!

ظاهراً یا حکم تعلیق اعزام عمره که از سوی وزیر محترم ارشاد با تأکید تاریخ آن «از دوشنبه» اعلام شد، هنوز به شهرهای دیگر نرسیده و یا این تعلیق سفر عمره فقط مختص پروازهای ایرانی است نه سعودی و یا مصاحبه عجولانه دیروز وزیر ارشاد، تنها برای این بود که طرح مجلس برای تعلیق عمره – که امروز (سه شنبه) باید طرح می‌شد – از دستور کار خارج شود.

حجت الاسلام رسائی در شبکه اجتماعی پلاس چنین نوشت:

فرودگاه مشهد/دوشنبه ساعت۲۲:۵۵/پرواز عمره/ یهویی!

دیروز برای سخنرانی درباره توافقنامه لوزان سوییس از طرف یک هیات مردمی به مشهد مقدس دعوت شده بودم. صبح که خبر تعلیق سفرهای عمره تا زمان محاکمه و مجازات دو پلیس سعودی به‌عنوان عوامل رفتار شنیع فرودگاه جده را شنیدم، یادداشتی را نوشتم وضمن تشکر از این تصمیم دولت محترم، لزوم مطالبه عذرخواهی رسمی مقامات عربستان و تغییر رفتار با حجاج ایرانی را نیز یادآور شدم که رسانه ای شد.

اما دیشب وقتی ساعت ۲۲:۵۵ برای برگشت به تهران در فرودگاه مشهد بودم، هواپیمایی را دیدم که پرچم عربستان سعودی روی آن نقش بسته بود. از مسوولان فرودگاه سوال کردم این چه پروازی است که در کمال ناباوری شنیدم پرواز عمره به شماره ۱۱۲۸ که بیش از ۳۰۰ مسافر را عازم عربستان می کرد! باز اعتماد نکردم و گفتم تا با بی سیم هم از مرکز پرسیدند و موضوع تایید شد!

ظاهرا یا حکم تعلیق اعزام عمره که از سوی وزیر محترم ارشاد با تاکید تاریخ آن از دوشنبه اعلام شد، هنوز به شهرهای دیگر نرسیده و یا این تعلیق سفر عمره فقط مختص پروازهای ایرانی است نه سعودی و یا مصاحبه عجولانه دیروز وزیر ارشاد، تنها برای این بود که طرح نمایندگان مجلس برای تعلیق سفر عمره – که امروز (سه شنبه) باید مطرح می شد – از دستور کار جلسه علنی خارج شود.

به هر حال امیدوارم دولت محترم در اجرای این مطالبه حداقلی بابت رفتار شنیع دو پلیس سعودی محکم بایستد و الا وضع از این هم بدتر می شود.

پ ن: امروز صبح آقای علی جنتی، وزیر ارشاد به رسانه ها اعلام کرده بود: پس از مطالعات و بررسی‌های انجام شده امروز – دوشنبه ۲۴ فروردین – به سازمان حج دستور داده شد تا زمانی که این افراد مجرم (متجاوزان به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده) محاکمه بشوند و مورد مجازات قرار بگیرند، فعلا عمره متوقف می‌شود و پروازهای ایران تعلیق خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: