تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶ - ۱۳:۵۳ کد مطلب 50725

عربستان: پرونده حادثه فرودگاه جده به هیئت تحقیق و دادستانی کل ارجاع شد

مقامات عربستانی پرونده تعرض به دو نوجوان زایر ایرانی در فرودگاه جده را برای تحقیق و بررسی به شورای تحقیق و دادگاه عمومی این کشور فرستاد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از «انتخاب»؛ مسوولان امنیتی فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز در جده، تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کرده اند و پرونده متهمان به دادگاه عمومی برای تکمیل روند نظامی لازم به دادگاه عمومی ارسال شده است.

این مقام امنیتی عربستانی با اشاره به اینکه به سفیر ایران در ریاض در مورد روند این پرونده اطلاع داده شده، اضافه کرد: نظام کشور بر اساس قرآن و سنت بنا نهاده شده و اشد مجازات را برای متهمان اینگونه جرایم که در کشور ما قبیح شمرده می شود، در نظر گرفته شده است.

این پایگاه خبری نوشت که تهران به دنبال این اقدام ماموران عربستانی، پروازهای عمره به عربستان را تا محاکمه عاملان آن به دستور علی جنتی وزیر ارشاد اسلامی به حالت تعلیق درآورده است.

اخبارالساعه امارات افزود: ایران همچنین خواستار عذرخواهی دولت عربستان به دلیل اهانت و تعرض به زایران در فرودگاه جده شده، ضمن اینکه در روزهای گذشته تظاهرات اعتراض آمیزی نیز در تهران علیه این اقدام ماموران عربستانی برگزار شده است.

سرلشکر منصور الترکی اظهار داشت، درصورت اثبات چنین جنایت‌هایی، شدیدترین مجازات‌ها اعمال می‌شود.

دو مامور عربستانی دو هفته پیش در فرودگاه جده به دو نوجوان ایرانی تعرض کرده بودند که این اقدام با واکنش شدید ایران مواجه شده است .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: