تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۷ - ۱۸:۰۱ کد مطلب 50871

تمام نیازهای روز باید پاسخ خود را از قرآن دریافت کنند

آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت : حوزه علمیه قم فرصت خوبی را برای علوم تفسیری ایجاد کرده است اما نباید به این مقدار بسنده شود وباید تمام نیازهای روز از قرآن کریم پاسخ خود را دریافت کنند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا، این مرجع تقلید چهارشنبه شب درهمایش اساتید تفسیر قرآن کریم دردارالقرآن علامه طباطبایی قم بیان داشت: ایران اسلامی به برکت خون شهدا نجات یافت چرا که شهادت مایه پاکی وثمره حیات طیبه است وعلامه طباطبایی از حیات طیبه ای برخوردار بود که عنوان های اعتباری برای او جاذبه ای نداشت.

وی گفت: کسی که با فضای الهی و معنوی زندگی می کند اهل حقیقت بوده و در هستی شناسی و معرفت شناسی شناخت دقیقی دارد و در حالی که قرآن کریم زمین را عالم حق می داند همین زمین در روز قیامت برای انسان شهادت می دهد و باید همواره معرفت خود را نسبت به جهان هستی افزایش دهیم.

آیت الله جوادی آملی افزود : این که علامه طباطبایی توفیق پیدا کرد که مفسری ناب شود برای آنکه حیاتش قرآنی بود ودرزندگی ایشان شاهد توسل عملی به کتاب الله بودیم.

وی ادامه داد: علامه طباطبایی همواره به حقیقت آیات الهی توجه داشت وپیش از آن که به مقام والایی برسد زمین و محیط اطراف خود را شناخت و او همواره انسانی بود که حقیقت دنیا برایش مایه شناخت بیشتر خداوند شده بود.

وی بیان داشت : راه قرآنی شدن همیشه برای مردم وعلاقه مندان به علوم تفسیری باز است وکلام الله انسان را تغذیه کرده، او را بالا می برد و مایه زنده بودن روح و جسم انسان می شود.

این مرجع تقلید افزود: اساتید علوم قرآنی باید راه بهشتی شدن را با تکیه به آموزه های قرآن به مردم نشان دهند چرا که قرآن کتابی است که زمینه ساز دستیابی انسان به بهشت است.

همایش اساتید تفسیر قرآن حوزه علمیه قم امشب دربیت علامه طباطبایی درقم آغاز شده و درآن نزدیک به ۳۰۰ نفر ازاساتید برجسته دروس تفسیر حوزه علمیه حضور دارند.

این همایش پنجشنبه شب با حضور آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید و آیت الله محمد یزدی رییس مجلس خبرگان رهبری به کار خود خاتمه می دهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: