تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۷ - ۱۸:۰۵ کد مطلب 50874

یازدهمین همایش اساتید تفسیر حوزه علمیه در قم آغاز به کار کرد

یازدهمین همایش اساتید تفسیر حوزه علمیه قم چهارشنبه شب در دارالقرآن علامه طباطبایی قم آغاز به کار کرد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا ، مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در حاشیه آغاز این همایش به ایرنا گفت: این همایش به مدت دو روز در بیت علامه طباطبایی در قم و با حضور مراجع تقلید و رییس مجلس خبرگان رهبری برگزار می شود.

مرتضی نجفی قدسی افزود: در این دوره از همایش مفسران قرآن و اساتید تفسیر که با همکاری مجمع عالی تفسیر قرآن ترتیب یافته در شب نخست آیت الله جعفر سبحانی و آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید و در شب دوم آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید و آیت الله محمد یزدی رییس مجلس خبرگان رهبری سخنرانی خواهند کرد.

وی بیان داشت: در شب دوم این همایش عظیم قرآنی که اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه حضور دارند از آیت الله ابوالقاسم خزعلی مفسر قرآن و پیشکسوت در عرصه تفسیر قرآن و آیت الله سید کمال فقیه ایمانی صاحب تفسیر نورالقرآن و همچنین حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر بابایی مولف کتاب های روش شناسی تفسیر و مکاتب تفسیری به عنوان محقق علوم قرآنی تجلیل خواهد شد.

نجفی قدسی بیان داشت: دارالقرآن علامه طباطبایی مفتخر است که با دعوت از مراجع معظم تقلید میزبان یازدهمین دوره همایش اساتید تفسیر قرآن حوزه باشد و به همین مناسبت دوره تفسیری منشور جاوید آیت الله سبحانی، کتاب دو جلدی تفسیر آیت الله مرتضی حائری و تفسیر یک جلدی آیت الله خزعلی به اساتید حاضر در همایش اهدا می شود.

وی گفت: این همایش با هدف هم افزایی میان اساتید تفسیر و بهره جویی آنان از آخرین راهبردهای تفسیری مراجع تقلید ترتیب یافته است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: