تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۷ - ۱۸:۰۸ کد مطلب 50877

پیشنهاد ساخت مشترک فیلم مولانا توسط ایران و ترکیه

یک تهیه کننده و کارگردان ترکیه خواستار ساخت مشترک فیلم مولانا توسط ایران و ترکیه شد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا ، تولگا چلین کانات، تهیه کننده و کارگردان، در دیدار با حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی کشورمان در ترکیه، پیشنهاد ساخت مشترک فیلم سینمایی مولانا توسط ایران و ترکیه را ارایه داد.

تولگا چلین کانات در این دیدار ، ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های خود در زمینه تهیه کنندگی و ساخت فیلم، گفت: از مدتی قبل بر روی پروژه فیلم سینمایی مولانا در حال تحقیق هستم و سناریوهایی را نیز تهیه کرده ام، اما با توجه به مشترکات فرهنگی و تاریخی زیادی که بین ایران و ترکیه وجود دارد، قصد دارم این فیلم محصول مشترک ایران و ترکیه باشد. بر هیمن اساس با برخی شخصیت ها و موسسات فیلم سازی ایران هم مذاکراتی شده است.

وی اظهار داشت : قصد ما این است که این فیلم در حد استانداردهای هالیوود باشد و برای این کار می توانیم با برخی از بازیگران بین المللی برای نقش آفرینی در این فیلم استفاده کنیم.

چلین کانات، ادامه داد: هزینه ساخت چنین فیلمی حدود ۵ تا ۶ میلیون دلار خواهد بود. ما توانایی تامین سه تا چهار میلیون دلار آن را داریم و انتظار داریم که باقی هزینه ها نیز از طرف ایران تامین شود.

در ادامه این دیدار، حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی ایران در ترکیه نیز عزم و اراده تولگا چلین کانات برای انجام این پروژه را ستود و با توجه به شرایط فعلی و خلاء معنوی موجود در نسل های جدید بشر، ساخت چنین فیلمی را بسیار به جا و سودمند توصیف کرد.

وی گفت: در ایران نیز فیلم های تلویزیونی و مستندهایی درباره مولانا ساخته شده که می توان از آنها نیز برای نوشتن فیلمنامه استفاده کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: