تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹ - ۱۶:۳۵ کد مطلب 51052

شمارگان «خانواده» از ۱۶۰هزار نسخه گذشت/ تنها ۱۰ درصد فروش سازمانی

آمار فروش کتاب «خانواده» همزان با برگزاری دومین مسابقه بزرگ کتابخوانی «کتاب و زندگی» مجمع ناشران انقلاب اسلامی از مرز ۱۶۰ هزار نسخه گذشت.

به گزارش میدان 72 به نقل از مهر ، احمد ذوعلم مدیر مرکز رسانه‌ای شیرازه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین جزئیات برگزاری مسابقه کتابخوانی «کتاب و زندگی» با محوریت کتاب «خانواده» اظهار داشت: بر اساس آخرین آماری که چند روز قبل تهیه شده تاکنون ۱۶۰ هزار نسخه از این کتاب از ابتدای شروع مسابقه به فروش رفته که با احتساب شمارگان دو هزار نسخه‌ای کتاب می‌شود گفت که تاکنون ۸۰ نوبت این کتاب چاپ و توزیع شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر چهار مجموعه پخش از سوی ستاد برگزاری این مسابقه مسئولیت توزیع این کتاب در سراسر کشور را برعهده دارند و بر اساس مجموع فعالیت آنها می‌شود عنوان کرد که از این تعداد فروش کتاب نزدیک به نود درصد فروش به صورت فروش در کتابفروشی‌ها بوده و نزدیک به ۱۰ درصد نیز به صورت سازمانی به فروش رفته است.

«خانواده» نسخه الکترونیکی ندارد

ذوعلم همچنین درباره امکان فروش این کتاب به صورت مجازی نیز گفت: کتاب خانواده نسخه الکترونیکی ندارد اما امکان خرید اینترنتی و پیامکی آن از طریق پایگاه اینترنتی مجمع ناشران و سایت برگزای مسابقه فراهم است هرچند که با توجه به قیمت پایین کتاب و نیز هزینه پست به نظرم این موضوع چندان به صرفه نیست. با این حال نزدیک به هفت هزار پیامک به سامانه اینترنتی مسابقه ارسال شده است که در میان آنها تقاضاهای خرید کتاب نیز وجود دارد.

به گفته مدیر مرکز رسانه‌ای شیرازه مسابقه کتابخوانی حول موضوع کتاب «خانواده» تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد و فرم شرکت در مسابقه نیز در انتهای کتاب منتشر شده‌است. در صورتی که برخی از کاربران نسخه های قدیمی تر کتاب را در اختیار دارند که این فرم را ندارد و می‌توانند با استفاده از کد موجود در کتاب و از طریق سایت مسابقه در آن شرکت کنند.

یادآوری می شود دومین مسابقه کتابخوانی «کتاب و زندگی» با موضوع کتاب «خانواده» که از سوی موسسه انتشارات جهادی (صهبا) منتشر شده، از ۲۲ بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است. علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در این مسابقه را از طریق پایگاه اینترنتی کتاب زندگی دریافت کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: