تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ - ۱۴:۴۱ کد مطلب 51128

فهرست آثار ایرانی بخش رقابتی جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام شد

اسامی فیلم های ایرانی در بخش های رقابتی بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر از سوی دبیر این رویداد سینمایی اعلام شد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، علیرضا رضاداد روز یکشنبه در نشست خبری بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر گفت: دو فیلم از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ برای دو بخش سینمای سعادت و جلوه گاه شرق، دو فیلم از بخش نگاه نو و دو فیلم هم از دو فیلمساز جوان سینمای ایران که در بخش ملی حضور نداشتند در بخش های رقابتی بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر حضور خواهند داشت.

وی افزود: فیلم های خداحافظی طولانی فرزاد موتمن و مزار شریف در بخش سینمای سعادت، 360 درجه سام قریبیان و بدون مرز امیرحسین عسگری نیز در بخش جلوه گاه شرق حضور دارند.

رضاداد اضافه کرد: فیلم های قندون جهیزیه از علی ملاقلی پور و در دنیای تو ساعت چنده، به کارگردانی صفی یزدانی، من دیگو مارادونا هستم به کارگردانی بهرام توکلی و اعترافات ذهن خطرناک من نیز در بخش سینمای هنر و تجربه انتخاب شده اند.

دبیر جشنواره فیلم فجر با اشاره به بخش های مختلف بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره در هفت روز برگزار می شود و 11 فیلم خارجی و سه فیلم ایرانی در دو بخش رقابتی جشنواره به نام های سینمای سعادت و جلوه گاه شرق حضور دارند.

وی با بیان این که در بخش هنر و تجربه نیز تعدادی فیلم به نمایش درخواهد آمد، افزود: این جشنواره در سه بخش رقابتی (سینمای سعادت 14 فیلم، جلوه گاه شرق 14 فیلم، هنر و تجربه 12 فیلم غیر ایرانی و 2 فیلم ایرانی) برپا می شود.

رضاداد افزود: در بخش غیررقابتی نیز شاهد نمایش آثار روز دنیا، بخش فیلم کوتاه و مستند، مرور آثار فرانچسکو رزی و هفته فیلم دو کشور ترکیه و چین خواهیم بود.

دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: سینمای چین و ترکیه که پیوندهای ساختاری با ایران دارند، در دو دهه اخیر توفیقات اقتصادی و فرهنگی خوبی در سینمای جهان پیدا کرده است که در این دوره می توانیم روی این تجربیات و اشتراکات توجه کنیم.

وی افزود: امسال تلاش داریم تا گامی عملی تر در حوزه تولید مشترک برداریم و فکر می کنیم در ترکیه و چین زمینه این تولید مشترک وجود دارد و به همین دلیل این دو سینما را انتخاب کردیم.

وی با اشاره به زمزمه هایی درباره حضور دو فیلم خارجی مطرح در جشنواره اظهار کرد: دو فیلم خارجی دیگر از جمله این آثار هستند و قرار است نسخه نهایی این دو فیلم تا چند روز آینده به دست ما برسد که در این صورت در بخش سینمای سعادت به نمایش درخواهد آمد.

بخش بین الملل سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از شنبه پنجم اردیبهشت در تهران آغاز می شود و تا ۱۲ اردیبهشت ماه ادامه خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: