تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ - ۱۴:۴۸ کد مطلب 51135

کتاب مصور شهید خرازی آماده انتشار است

مهدی تمیزی از آماده انتشار بودن کتاب مصور شهید حسین خرازی خبر داد و گفت: این اثر حدود 2 سال است که تمام مراحل آماده سازی و چاپ را طی کرده و امیدوارم که در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس، مهدی تمیزی، نویسنده و پژوهشگر کشورمان، با اشاره به این که کتاب مصور شهید خرازی را در ساختاری متفاوت به نگارش در آمده است، اظهار کرد: سردار سیدعلی بنی‌لوحی که معاون شهید خرازی در دوران دفاع‌مقدس بود، دایی من است و به همین جهت و به واسطه خاطرات بسیاری که ایشان با شهید خرازی داشتند، تصمیم گرفتم داستان کتاب مصور زندگی این شهید را از زبان سردار بنی‌لوحی بازگو کنم.

وی ادامه داد: سردار بنی‌لوحی در این کتاب نقش راوی را ایفا می‌کند و برشی از زندگی شهید خرازی را روایت خواهد کرد.

تمیزی درباره تصویرسازی های این اثر نیز گفت: تصویرسازی‌های این کتاب که بخش مهمی از آثار مصور (کمیک استریپ) محسوب می شود، توسط محمد یوسفی انجام شده و این تصویرگر با استفاده از رنگ های مشکی و قهوه ای فضایی دراماتیک و زیبا به کتاب داده است.

این نویسنده و پژوهشگر خاطرنشان کرد: تمام کارهای کتاب مصور شهید خرازی همچون تصویرسازی، صفحه آرایی و حتی طراحی جلد به پایان رسیده است و در حال حاضر حدود 2 سال است که در انتظار چاپ این کتاب هستیم. من پول نگارش این اثر را از مرکز انیمیشن حوزه هنری دریافت کرده ام و تنها به دلیل این که این کتاب های مصور را آثار خوب و قابل توجه و کم نظیری می دانم، پیگیر انتشار آن ها هستم.

وی با بیان این که کتاب های مصور افراد تاثیرگذار در انقلاب و دفاع مقدس توسط مرکز انیمیشن حوزه هنری و با همکاری دفتر ادبیات مقاومت و پایداری حوزه هنری تولید شده است، عنوان کرد: این مجموعه کتاب ها از امام خمینی (ره) آغاز می شوند و تا شهید همت و باکری و … ادامه دارد و حیف است که مخاطبان از چنین مجموعه ای بی بهره باشند. چنین آثاری در قالب مصور برای نخستین بار در کشورمان به این شکل تولید شده اند و امیدوارم در نمایشگاه کتاب امسال به دست علاقه مندان برسند.

حسین خرازی (زادهٔ 1336 در اصفهان – درگذشته 8 اسفند 1365)، از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود. وی در 8 اسفند 1365 در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: