تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۴ - ۱۹:۴۹ کد مطلب 51299

اخراج گسترده نیروهای قراردادی دستگاه های اجرائی در دستور کار دولت یازدهم

یک منبع آگاه که خواست تا هویتش فاش نشود در زمینه اخراج 15 نفر از نیروهای قراردادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرنگار میدان 72 گفت:” از ابتدای سال 94 تعدادی از نیروهایی که در سال 91 تبدیل وضعیت به قراردادی شدند با بهانه های مختلف از جمله نداشتن شناسه کارمندی لغو قرارداد شدند

به گزارش سرویس جامعه میدان 72 خبرها حاکی از اخراج گسترده نیروهای قراردادی دستگاه های اجرائی و نهاد های دولتی در نقاط مختلف کشور می باشد. محمود عسگری آزاد جانشین معاون توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری، این اقدام را در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و چابک سازی نظام اداری می داند. حال باید سوال کرد اخراج نیروهایی که مدت ها به صورت شرکتی در دستگاه های اجرائی مشغول کار بودند و با مدیریت دولت دهم تبدیل وضعیت به قراردادی شده و از یک ثبات شغلی برخودار شدند کار صحیحی است؟ در کدام یک از بند های سیاست های اقتصاد مقاومتی سخن از اخراج نیروهای قراردادی آمده است و آیا تفسیر سلیقه ای از دستورات رهبری فرزانه انقلاب کار غلطی نیست؟ آیا بیکار شدن تعداد زیادی از نیروهای جوان که به پشتوانه کار خود تشکیل خانواده داده اند و یک یا چند خانواده را اداره می کنند تبعات فردی و اجتماعی برای نظام ندارد؟ چه کسی پاسخگوی مشکلات بوجود آمده در این زمینه است.

یک منبع آگاه که خواست تا هویتش فاش نشود در زمینه اخراج 15 نفر از نیروهای قراردادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرنگار میدان 72 گفت:” از ابتدای سال 94 تعدادی از نیروهایی که در سال 91 تبدیل وضعیت به قراردادی شدند با بهانه های مختلف از جمله نداشتن شناسه کارمندی لغو قرارداد شدند.”

وی گفت :”رایزنی های فراوانی شده و حتی 12 نفر از نمایندگان استان اصفهان نیز در این زمینه طوماری امضا کرده و به وزیر ارشاد رسانده و شخص آقای دکتر مقتدایی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز در این زمینه با معاون توسعه منابع انسانی رئیس جمهور مکاتباتی را داشتند، ولی جانشین معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری با ماندن نیروهای قراردادی در ارشاد اصفهان مخالفت کرده است و از تخصیص شناسه کارمند ایران به این افراد خود داری نموده است.

این منبع آگاه اعلام کرد که در بین این افراد 4 فرزند شهید، 1 برادر شهید و 2 نفر فرزند ایثارگر هستند که طبق قانون خدمات جامع ایثارگری 30 درصد از سهمیه استخدامی شامل این عزیزان می شود.

وی در ادامه افزود:” این افراد هیچگونه بار مالی برای سیستم نداشته اند و از نیروهای متخصص و کارشناسان فرهنگی و هنری این اداره کل بودند. طبق دستور العمل ابلاغی از طرف آقای عسگری آزاد تا پایان سال تعداد بیشتری از نیروهای قرادادی تعدیل خواهند شد.

وی تصریح کرد در این زمینه نامه نگاری های در سفر استانی دکتر روحانی به اصفهان شد ولی هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است.

حال سوال اینجاست که آقایان مسئول با چه منطقی و با کدام یک از موازین اخلاقی و اسلامی اقدام به اخراج گسترده این تعداد از سرپرستان خانوار در کل کشورکرده اند؟ کسانی که با زحمت و تلاش برای کسب روزی حلال و برای گرم نگه داشتن خانواده مجاهدت می کنند و رنج و سختی زندگی را به تنهائی به دوش می کشند. این علامت سوال در ذهن انسان بوجود می آید وجدان های بیدار مسئولان دولت تدبیر و امید کجاست؟ شاید عدالت، گرانمایه ترین و ارزشمند ترین مفهوم برای نجات بشریت را باید برای برخی از آقایان مسئول در دولت تدبیر و امید دوباره ترجمه کرد.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: