تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵ - ۲۲:۲۰ کد مطلب 51557

رونمایی از «عصرهای کریسکان» در حوزه هنری

مراسم رونمایی ا ز«عصرهای کریسکان» در حوزه هنری برگزار می‌شود. این مراسم روز هشتم اردیبهشت‌ماه با حضور تعدادی از شخصیت‌های فرهنگی برپا می‌شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از تسنیم، کتاب «عصرهای کریسکان» خاطرات امیر سعیدزاده از زندان‌های کومله و دموکرات با حضور و سخنرانی مرتضی سرهنگی، روز سه شنبه هشتم اردیبهشت ماه در سالن مهر حوزه هنری رونمایی می‌شود. علاوه بر سرهنگی، سردار حسن رستگار پناه، جانشین مرکز مطالعات امنیت پایدار ستاد کل نیروهای مسلح و دکتر سبحانی فر، استاد دانشگاه امام حسین نیز سخنرانی خواهند داشت. به گفته مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات حوزه هنری، یکی از بهترین آثار تولید شده در این دفتر است.

گلزار راغب، نویسنده کتاب، درباره این کتاب گفت: امیر سعیدزاده، راوی این کتاب، یکی از منحصر به‌فرد‌ترین نیروی دفاع مقدس است. چراکه او عضو هیچ سازمانی نیست. یک نیروی آزاد است و در عین حال در مأموریت‌های اطلاعاتی و عملیاتی شرکت می‌کند، مأموریت‌هایی نیز برای شناسایی در خارج از کشور دارد. پس از آن راهی سپاه می‌شود.

وی افزود: سعیدزاده پیش از انقلاب، از طرف ساواک، مورد پیگیری و بازخواست قرار گرفته و فراری می‌شود. اسیر کومله می‌شود و از سازمان کومله نیز فرار می‌کند. 4سال بعد از جنگ، سعید زاده به اسارت حزب دموکرات کردستان عراق در می‌آید. این دوران از ابتدای انقلاب تا سال 74، یعنی یک دوره 15ساله، به طول می‌انجامد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار همزمان با خاطرات راوی، خاطرات همسر او را در یک فصل مجزا آورده‌ام، گفت: احساس ‌کردم یک خانواده‌ که درگیر جنگ است، افراد بسیاری نقش دارند؛ اما، ما فقط روایت یک نفر را بررسی می‌کنیم و باقی مغفول می‌مانند. ضمن آنکه مقام معظم رهبری تأکید داشتند؛ خانواده‌ها، همسران شهدا، همسران رزمندگان، پدران و مادران شهدا و سایر جانبازان را در این خاطرات و کتاب‌ها در نظر بگیرم. بنابراین به ذهنم رسید، همزمان که روایت اصلی را مطرح می‌کنم، بتوانم به سایر اتفاقاتی که در خانواده راوی رخ می‌دهد؛ بپردازم.

این مراسم ساعت 14 روز سه‌شنبه، هشت اردیبهشت، در سالن مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه تقاطع حافظ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: