تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶ - ۱۰:۵۵ کد مطلب 51606

پایان زندگی مشهورترین کمک مربی فوتبال

یک سال پیش در چنین روزی، باشگاه بارسلونا یکی از مردان دوره طلایی خود را برای همیشه از دست داد.

به گزارش سرویس ورزشی میدان 72، تیتو ویلانوا در ۱۷ سپتامبر ۱۹۶۸ به دنیا آمد و از ۱۶ سالگی کار خود را در بارسلونا آغاز کرد.

تیتو از همان زمان رابطه ای دوستانه با پپ گواردیولا پیدا کرد و این رابطه سال ها ادامه یافت.

دورا ن بازیگری تیتو چندان درخشان و پرافتخار نبود. او از ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۱ را در تیم های بارسلونای ب، فیگوئرس، سلتاویگو، باداخوز، مایورکا، لیدا، الچه، گرامنت سپری کرد و اندکی پس از بازنشستگی در سال ۲۰۰۳ مربیگری را با پالافروگل شروع کرد. تیتو یک سال در این تیم بود و آن گاه دوران دستیاری وی در بارسا از سال ۲۰۰۷ شروع شد. او یک سال را در تیم دوم بارسا دستیار بود و آن گاه در درخشان ترین روزهای تاریخ بارسا، کمک مربی تیم بود و مرد همیشه حاضر در کنار پپ گواردیولا.

اما نام وی بیشتر از زمانی بر زبان ها افتاد که ژوزه مورینیو مربی رئال در سوپرکاپ اسپانیا و به دنبال یک درگیری، انگشت خود را در چشم تیتو فرو کرد.

امری که سوژه شوخی های فراوانی شد و حتی انیمیشن و عروسک آن لحظه نیز ساخته شد.

پس از رفتن گواردیولا، تیتو سرانجام در سال ۲۰۱۲ سرمربی بارسا شد و به نظر می رسید که مسیر درخشان گواردیولا را ادامه خواهد داد. اما سرطان مانع از این امر شد و نیمه دوم مربیگری وی در بارسا بیشتر در تخت بیمارستان گذشت. آخرین بار دوربین ها او را در ال کلاسیکو شکار کردند؛ مسابقه ای که مخفیانه برای تماشای آن به نیوکمپ آمد.

و سرانجام در روز ۲۵ آوریل ۲۰۱۴ سرطان تیتو ویلانوا را از پای درآورد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: