تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶ - ۱۱:۳۱ کد مطلب 51635

رکورد متفاوت ایران در لیگ جهانی والیبال

۴۸ دیدار مرحله مقدماتی لیگ جهانی سال ۲۰۱۵ هشت تیم برتر جهان در ۲۳ شهر برگزار خواهد شد.

997938_656به گزارش سرویس ورزشی میدان 72 و به نقل ازفدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال سال 2015 از هشتم خرداد ماه با حضور 32 تیم در سه سطح برگزار می‌شود.

8 تیم برتر جهان در سطح یک این رقابت‌ها در دو گروه، مسابقات دور مقدماتی خود را برگزار می‌کنند که تیم‌های ایتالیا، برزیل، صربستان و استرالیا در گروه یک و تیم‌های ایران، روسیه، آمریکا و لهستان در گروه دوم با هم رقابت می‌کنند.

در گروه یک لیگ جهانی، 14 شهر آدلاید، سیدنی و ملبورن (استرالیا)، بلو هوریزونته، کویابا، سائو برناردو و کمپو (برزیل)، پسارو، بولونیا، یزولو، ورونا، فیرنتس و رم (ایتالیا) بلگراد و نوی سد (صربستان) میزبان دور مقدماتی این رقابت‌ها خواهند بود.

در گروه دوم این رقابت‌ها نیز 9 شهر تهران (ایران)، گدانسک، چِنستوهوا و کراکف (لهستان)، کازان و کالینینگراد (روسیه) و لس آنجلس، لانگ بیچ و هافمن استیتس میزبان تیم‌های این گروه لیگ جهانی در دور مقدماتی خواهند بود.

تنها کشوری که مسابقات لیگ جهانی آن در یک شهر و یک سالن برگزار می شود، ایران است که 6 مسابقه تیم ملی والیبال کشورمان در شهر تهران و سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران 20 اردیبهشت ماه با 16 بازیکن تهران را به مقصد فنلاند ترک می‌کند و پس از برگزاری دیدارهای دوستانه در فنلاند و جمهوری چک، برای رویارویی با تیم آمریکا راهی ایالات متحده می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: